הפנטגון מוציא את טורקיה מקווי הייצור של ה-F-35

הצעד מגיע בעקבות סירובה של טורקיה לבטל את רכישת מערכת ההגנה האווירית הרוסית – ביטול שארה"ב טוענת שהיה תנאי להצטרפותה של טורקיה לתוכנית ה-F-35

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. צילום ארכיון: AP

 מרבית שרשרת האספקה של לוקהיד מרטין הקשורה למטוס ה-F-35 Lightning II תעבור מטורקיה עד חודש מרץ. זאת, כחלק מהלחץ של ארצות הברית להוציא את טורקיה מהתוכנית לרכישת מערכת ההגנה האווירית הרוסית S-400. אלן לורד, מזכירת ההגנה לרכישה וקיימות, אמרה לכתבים ב- 14 בינואר כי לקבלן הראשי לוקהיד מרטין וספק מנועי ה-F-35, פארט וויטני, קיימים קומץ חוזים שכנראה יבוצעו עד סוף 2020. פראט וויטני ולוקהיד מרטין לא הגיבו לפרסום.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

 

הפנטגון לא שינה את עמדתו מאוגוסט 2019, לפיה לטורקיה הייתה הזדמנות מוגבלת להצטרף לתוכנית ה-F-35 רק אם תבטל לחלוטין את רכש ה-S-400. "טורקיה לא החליטה לבצע שינוי כלשהו ב-S-400," אמרה לורד, "אז אנו ממשיכים להעביר את העבודה מטורקיה".

 

הפנטגון יוציא בין 500 מיליון דולר ל-600 מיליון דולר כדי להעביר חלק משרשרת האספקה של התוכנית מטורקיה. בטורקיה מיוצרים כמעט 900 חלקי מטוסים, כולל גוף המטוס ותצוגת תא הטייס.

הכתבות הכי נקראות:

שיעור בהתמודדות עם האויב: הצצה לטייסת 115

"יכולת אסטרטגית": טייסת "אדיר" חדשה נחנכה

מבלי מענה מבצעי: טרור הבלונים חזר לעוטף עזה

החשש: פגיעה במלחמה נגד התעצמות דאעש

בין ישראל לקרטל: אתגרי מדינות אמריקה הלטינית

אולי יעניין אותך גם

bigstock

דיווח: חברה הונגרית רוצה לרכוש שליטה בחלל תקשורת - ללא החובות של החברה

לפי מתווה העסקה, חברת התקשורת ההונגרית 4IG תקנה 51 אחוזים מחלל תמורת כ-66 מליוני דולרים. לחלל תקשורת חובות בסך של כ-430 מליוני דולרים באג״ח. אם העסקה תצא לפועל, הרוכשים החדשים לא יהיו מחוייבים בכלום לבעלי האג״ח