אחרי התקיפה: וושינגטון הטילה על טהרן סנקציות נוספות

האמריקנים הודיעו על סנקציות כלכליות נוספות נגד שמונה אישים איראניים ועל תעשיות שונות באיראן

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. סנקציות נוספות נגד איראן. צילום: AP

ארה"ב הטילה בסוף השבוע סנקציות נוספות על איראן בתגובה על ידי הטילים לעבר יעדים אמריקניים בעיראק "ובהמשך לפעולות הטרור של טהרן". סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הסנקציות החדשות מכוונות למגזרי הייצור, המכרות והטקסטיל באיראן, וכן נגד כמה אישים בכירים, שלדעת וושינגטון היו מעורבים בהתקפה על הבסיס בעיראק.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

מדובר בשמונה אישים איראניים, שלדברי שר החוץ מייק פומפיאו הם אחראים למעשי אלימות של ממשלתם בחו"ל ולטיפול אלים במפגינים מבית. לדברי פומפיאו, "אנו מכוונים לליבת המנגנון האיראני. הסנקציות כוללות את מזכיר המועצה הלאומית העליונה ואת מפקד כוחות BASIJ".

מפקד במשמרות המהפכה, מוחסיין רזאי, אחת ממטרות הסנקציות, אמר שהעיצומים הכלכליים הם סמליים בלבד, ו"לצעד כזה לא תהיה שום משמעות כלכלית נגדי וגם לא יגביר את רגש הכבוד לוושינגטון".

ארה"ב הטילה סנקציות גם על המנגנון של איראן לקניית דולרים אמריקניים, על סחר בזהב ובמתכות יקרות, על עסקות במתכות, בפחם ובתעשייה. שר החוץ האמריקני סטיבן מנוצ'ין אמר שאם יהיה צורך, יוטלו על איראן סנקציות נוספות.

אולי יעניין אותך גם

הקמת נמל המפרץ, שיתופעל על ידי החברה הסינית SIPG. צילום: חברת נמלי ישראל

שגריר ארה״ב בישראל לשעבר קורא לשיתוף פעולה מול השאיפות הטכנולוגיות של סין

בכנס שערך המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), אמר דניאל שפירו כי אמנם ישראל פסקה מייצוא ביטחוני לסין, אך שייצוא הטכנולוגיות האזרחיות וההשקעה הסינית בישראל גובר, בעולם בו הגבולות בין הצבאי לאזרחי מיטשטשים