בריטניה וגרמניה מתכוננות לצמצם נוכחות צבאית ואזרחית בעיראק

שתי המעצמות מבצעות הכנות לפינוי אנשי צבא, דיפלומטים ואזרחים מעיראק למקרה של הסלמה במצב לאחר חיסול סולימאני. שר החוץ הגרמני הזהיר: "צמצום נוכחות צבאית בעיראק עלול להוביל להתחזקותו של דאעש"

 

ראש ממשלת בריטנהי בוריס ג'ונסון. צילום (ארכיון): AP

בריטניה וגרמניה עושות הכנות להוציא מעיראק דיפלומטים, אזרחים ואנשי צבא למקרה שהמצב מול איראן יחמיר, או אם ממשלת עיראק תדרוש הוצאת כוחות זרים מארצה, לאחר שהפרלמנט במדינה הצביע לאשר מהלך שכזה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

ה"טיימס" דיווח כי משרד ההגנה הבריטי שלח לבגדד צוות של 20 גורמי צבא וקציני קישור שיכינו את פינוי צוות השגרירות הבריטית. במקביל, הוטסו לבגדד 50 אנשי SAS שיעסקו בעיקר בהכנת תכניות לפינוי הכוח הבריטי הצבאי המוצב בעיראק.

חיסול קאסם סולימאני – סיקור מיוחד

מהכטב"מ ועד טיל "אש הגיהינום": האמצעים לחיסול

הפריצה של סולימאני: מהעוני ועד צמרת השלטון

אחרי חיסול סולימאני: רוחות מלחמה במזה"ת

היורש בפיקוד כוח קודס: "עוד תראו גופות אמריקנים בכל המזה"ת"

זרוע איראנית: המיליציות השיעיות החזקות של עיראק

משרד ההגנה הבריטי מתכונן להזהיר כלי שיט נושאי דגל בריטי שלא להפליג במצרי הורמוז, שם נמצאות שתי משחתות של הצי המלכותי 'דיפנדר' ו'מונרוז', השומרות על חופש השיט. בעיראק יש כיום 1,400 אנשי צבא וממשל בריטיים.

רשת הטלוויזיה הגרמנית DEUTSCHE WELLE דיווחה כי ממשלת גרמניה מתכוננת להוציא מעיראק חלק מכוחותיה הצבאיים. שר החוץ הייקו מאס ושרת ההגנה אגרט קראמפ-קרנבואר הודיעו שהנוכחות הצבאית הגרמנית בעיראק "תדולל זמנית", אם כי שר החוץ מאס הסביר שדילול הכוחות הזרים בעיראק עלול לגרום לחידוש פעילותו של ארגון דאעש ויתרום להפרת היציבות באזור.

הכתבות הכי נקראות באתר:

חיסול סולימאני: המודיעין מאחורי המבצע הדרמטי

"האיום החמור – פרוץ 'מלחמת הצפון הראשונה'"

הזמנה ראשונה של "חץ דורבן" עבור נגמ"ש איתן

מנסה לתקן תדמית? NSO מגייסת קצינה בכירה בצה"ל

האקרים ביצעו תקיפת סייבר על משמר החופים האמריקני

אולי יעניין אותך גם