אוקראינה תמכור לטורקיה מנועים לכטב"מ המקומי

אוקראינה תמכור לטורקיה מנועים לכטב"מ המקומי

המל"ט הטורקי Akinci. צילום: מתוך טוויטר

התעשייה הטורקית סובלת בתחום האווירי מפערי יכולת בתחום ההנעה. לאור זאת, חברתIvchenko Progress מאוקראינה תספק לטורקיה 500 מנועים לכטב"מ בהיקף של כ-600 מיליוני דולרים. כך לפי פרסום של Armyrecognition .

על פי החברה, אספקת מנועי הטורבופרופ AI-450 למל"ט Akinci, כמו גם מנועי טורבוג'ט AI-25 משודרגים לכטב"מ העתידי, תבוצע בין השנים 2021 ל-2030. טיסת המבחן הראשונה של המל"ט החדש עם מנועים אוקראינים התקיימה ב-6 בדצמבר 2019. אקינצ'י שהה 16 דקות באוויר וביצע נחיתה אוטומטית חלקה.

במקביל, טורקיה פנתה גם לחברת Rolls Royce לאספקת מנועים למטוס העתידי TF-X. "טורקיה מתכננת להאיץ את שיתוף הפעולה שלה עם בריטניה להקמת דור חדש של מנועי סילון לחיל האוויר הטורקי", כך אמר שר החוץ הטורקי. "עסקת 100 מיליון ליש"ט בין קייל גרופ ורולס רויס הושהתה למעשה במרץ, לאחר שנחתמה בתחילה על ידי ראש ממשלת בריטניה הקודם, תרזה מאי, בשנת 2017", נכתב עוד בפרסום.

אולי יעניין אותך גם

Photo credit: Elad Malka
 

דעה | המבצעים בעזה הם פלסטר ואי אפשר רק להתמגן - הפתרון טמון בהליך מדיני

ד״ר רפי שגיב טוען כי עוד מבצע בעזה (הפעם: ״עלות השחר״) נחוץ, אך אינו מביא לשקט ארוך טווח. ״אף ממשלה, מאז הסכמי אוסלו לא העזה ללכת לצעד מדיני אמיץ״, טוען שגיב. ״הגישה הזו מביאה את ישראל לידי קיפאון וחולשה״