סאגת רובי התבור: אושר שימוש ברובים ובתחמושת

לאחר הפסקת השימוש ברובים במטווחים אזרחיים עקב דיווחים על התפוצצות כלי נשק מסוג זה, לישראל דיפנס נודע כי המשרד לביטחון פנים הסיר את המגבלות וחידד נהלים

 
סאגת רובי התבור: אושר שימוש ברובים ובתחמושת

רובה תבור. צילום: מתוך אתר היצרנית IWI

בהמשך לפרסומים קודמים בנושא, המשרד לביטחון פנים אישר שימוש ברובי סער מסוג תבור ומיקרו-תבור שעברו בדיקות של חברת IWI. כמו כן, אישר המשרד שימוש בתחמושת של אלביט מערכות לאחר שלא נמצאו בה פגמים. כך לפי מקורות של ישראל דיפנס. המשרד טרם הוציא דו"ח מסכם של האירוע.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

עוד נודע כי חודדו הנחיות התחזוקה למטווחים המסוימים שבאחריות המשרד. בשונה מהעבר, נהלי תחזוקה אלה יחולו על כלל עובדי המטווחים, ולא רק על בעל הרישיון (בעל המטווח הוא בעל הרישיון להפעיל רובי סער מטעם המשרד). נהלי התחזוקה, שאינם חדשים, אך חודדו, מקיפים פעילויות טיפול שגרתיות שיש לבצע לפני ובתום ירי, וכתלות במספר הכדורים שנורו בנשק ובציר הזמן. הנהלים כוללים למשל חובת בדיקה חודשית לכל נשק.

בסופו של יום, נראה כי הבדיקות שערך המשרד העלו כי פיצוץ הרובים הינו תוצאה של תחזוקה לקויה. כאמור, לא נמצאו פגמים בתחמושת או בנשקים עצמם. עם זאת, יש להמתין לדו"ח המסכם של המשרד שיופץ ככל הנראה בשבועות הקרובים. 

אולי יעניין אותך גם

Secretary of State Antony J. Blinken hosts a ceremony to commemorate the 20th anniversary of the September 11, 2001 terrorist attacks, at the U.S. Department of State in Washington, D.C. on September 10, 2021, 2021. [State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain]

ארה״ב: קרבות פוליטיים בעקבות היציאה מאפגניסטן

חמש שעות נמסך הדיון הסוער בוועדת הקונגרס, בו נשמעו קולות רמים כאשר בלינקן הגן על החלטותיו של הנשיא ביידן