מטוס F-16 השמיד רחפן בעזרת רקטה מונחית לייזר

מטוס של חיל האוויר האמריקני הצליח להפיל את הרחפן במסגרת ניסוי שיסייע לפתח את תורת הלחימה נגד טילי שיוט

 

מטוס F-16 אמריקני. צילום (ארכיון): AP

מטוס קרב F-16 של חיל האוויר האמריקני הפיל רחפן באמצעות רקטה מונחית לייזר, במסגרת מערכת חדשה שכינויה APKWS. חיל האוויר הודיע שהצלחת הניסוי הזה מעודדת המשך פיתוח רקטות מונחות לייזר כנשק ליירוט טילי שיוט. קולונל ריאן מסר, מפקד טייסת F-16 שביצעה את ירי הניסוי, אמר כי מדובר בניסוי ראשון מסוגו שיסייע לעיצוב תורת הלחימה נגד טילי שיוט (CMD).

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

האתר הבריטי UKDJ מסר כי הרקטה פותחה במקורה כנשק אוויר-קרקע זול והיא גורמת נזק סביבתי מינימלי, וכי מדובר בנשק שהשתמשו בו באפגניסטן ובעיראק. רקטה זו זולה יחסית לטילי AIM-120 שמיועדים בדרך כלל ליירוט טילי שיוט, ומטוס F-16 יכול לשאת כמות גדולה של רקטות כאלו.

יצרנית  הרקטות, חברת BAE SYSTEMS, קיבלה לאחרונה חוזה בשווי 2.6 מיליון דולר לייצור אלפי רקטות מונחות לייזר וחוזה דומה נחתם עם הצי האמריקני. חברת BAE מסרה שהרקטות מהדגם המתקדם יצוידו במנועים ובראשי קרב חדשים.

הכתבות הכי נקראות באתר:

הרמטכ"ל: "האפשרות לעימות לא מוגבל מול איראן קיימת"

טיל היפר סוני רוסי בעל יכולות גרעין הפך מבצעי

דיווח ערבי: "מיליציה פרו-איראנית מסתירה משלוחי טילים מטהרן"

סוכן להשכיר: סוכנויות מודיעין פרטיות בעולם

מסר מאיים לקים: כוחות קומנדו "לכדו" בכיר צפון קוריאני

אולי יעניין אותך גם

פגישה של נשיא איראן רוחאני עם המועצה העליונה של הסייבר באיראן, הגוף האחראי על כל המדיניות המקוונת של המדינה. צילום: מתוך עמוד האינטרנט של נשיא איראן

איראן מקצה עוד 71 מיליון דולר לפעילות תעמולה מקוונת

סכום משמעותי זה יושקע בתכניות סייבר של רשות השידור האיראנית וארגון הפיתוח האיסלאמי, עבור פעולות השפעה ברשת על הציבור המקומי. מומחים סבורים שבמקרה זה, אין מדובר על פעולות טרור סייבר