צרפת מסייעת ללבנון להקים סוכנות מודיעין סייבר חדשה

חברה צרפתית שנמצאת בבעלות חלקית של ממשלת צרפת נשכרה על ידי לבנון כדי שתתמוך בשירותי הביון הלבנוניים

 

חסן דיאב, ראש ממשלת לבנון החדש. צילום: AP

ממשלת לבנון שכרה את שירותי חברת Civipol, חברת הייעוץ הצרפתית שנמצאת בבעלות חלקית של  משרד הפנים הצרפתי, לתמיכה בשירותי המודיעין הלבנוניים, כך לפי פרסום של Intelligence Online.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"ביירות חיפשה להקים ישות כזו בשנה האחרונה, למרות המשבר הפוליטי במדינה. Civipol מחפשת כעת מומחים שיפעילו את החוזה המגובה על ידי האיחוד האירופי. החברה הצרפתית תספק ייעוץ משפטי בנושאי לחימה בטרור וסייבר. היא תמליץ גם על פתרונות לשיפור התיאום בין שירותי המודיעין הלבנוניים, אשר תמיד היו מופרדים פוליטית", כך לפי הפרסום.

"אולם משרד הפנים הצרפתי לא תמיד הציב את הדוגמא הטובה ביותר בכל הקשור לתיאום בין שירותי ביון", הדגישו בפרסום. "לבנון אינה המדינה היחידה שתקבל תמיכה מ-Civipol במימון האיחוד האירופי. המשרד בראשות יאן ג'ונו, שהיה מתאם המודיעין הלאומי בצרפת, או CNR, בתקופת נשיאותו של פרנסואה הולנד, ייעץ גם למשטרה במיאנמר כחלק מחבילת תמיכה של האיחוד האירופי לרפורמה בשירותי הביון במדינה".

הכתבות הכי נקראות באתר:

באניות לנמל אשדוד: מסוקי "יסעור" הובאו לישראל

קידום מכירות איראני: התעשיות האמריקניות פורחות

כוונות ימיות: תכניות הענק של טורקיה בזירת הים

סוריה: "ישראל ביצעה ירי טילים לשטחנו"

דיווח: ארה"ב הצליחה ליירט תדרים של S-400

אולי יעניין אותך גם

מייסדי סייבריזן: יוסי נער ליאור דיב ויונתן שטרים-עמית. צילום: באדיבות החברה 

מזכיר האוצר האמריקני לשעבר משקיע בסייבריזן הישראלית

חברת הגנת הסייבר הכריזה על סבב גיוס חדש בסך 275 מיליון דולר, המשלשת את שווי החברה. הטכנולוגיה אותה היא מפתחת מאפשרת הצגת תמונת מצב הוליסטית על אירוע תקיפה