במסלול התנגשות? ארדואן הפציר בפוטין להפסיק תקיפות בסוריה

נשיא טורקיה, שנציגיה הגיעו לרוסיה כדי לדון בהסלמה באזור אידליב, הזהיר את נשיא רוסיה כי מדינתו לא תוכל לעמוד בעוד גל פליטים. כזכור, ההתקפות של צבא אסד ורוסיה גרמו להימלטות של עשרות אלפי סורים לאזור הגבול עם טורקיה

 

נשיא רוסיה פוטין ונשיא טורקיה ארדואן. צילום: AP

על רקע משבר פליטים אפשרי נוסף בסוריה והסלמה במדינה, משלחת טורקית הגיעה אתמול (ב') לרוסיה לשיחות על הנעשה בסוריה. השיחות בין אנקרה למוסקבה נערכו בעקבות הדיווחים כי התקפות של צבא אסד, בגיבוי רוסי, אילצו עשרות אלפי סורים נוספים לברוח לגבול טורקיה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בסוכנות הידיעות רויטרס ציינו כי בטורקיה נמצאים כבר כ-3.7 מיליון סורים - אוכלוסיית הפליטים הגדולה בעולם. הנשיא טאיפ ארדואן הזהיר השבוע כי טורקיה לא יכולה להתמודד עם זרם חדש של פליטים, והפציר ברוסיה להפסיק את התקיפות במחוז אידיליב בצפון מערב סוריה.

ארגון סיוע הומניטרי טורקי מסר כי 120,000 סורים ברחו לעבר הגבול הטורקי בעקבות ההתקפות של צבא אסד – נתון גבוה יותר מההערכה של ארדואן שאמר כי מדובר בכ-80,000 פליטים. דוברו של מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרס קרא לסיום מידי של האלימות, שלדבריו גרמה לעקירת 30,000 איש בשבוע האחרון בלבד.

הכתבות הכי נקראות באתר:

באניות לנמל אשדוד: מסוקי "יסעור" הובאו לישראל

קידום מכירות איראני: התעשיות האמריקניות פורחות

כוונות ימיות: תכניות הענק של טורקיה בזירת הים

סוריה: "ישראל ביצעה ירי טילים לשטחנו"

דיווח: ארה"ב הצליחה ליירט תדרים של S-400

אולי יעניין אותך גם

A rendering of Dynetics' Enduring Shield solution for the U.S. Army's Indirect Fires Protection Capability program. While a physical system exists, photographs are not approved for public release. (Courtesy of Dynetics)
 

ארה״ב: תחרות יירוט טילים בין רפאל וריית'און לבין חברת DYNETICS 

DYNETICS, המתחרה של רפאל, הציגה את המשגר ENDURING SHIELD. רפאל וריית'און הציגו את כיפת ברזל