באניות לנמל אשדוד: מסוקי "יסעור" הובאו לישראל

על רקע התאונה החמורה בחודש שעבר בה היה מעורב מסוק "יסעור", הושלם מבצע לוגיסטי מורכב להבאת חמישה "יסעורים" לארץ. המסוקים, מעודפי הצבא האמריקני, ישמשו חלקי חילוף לצי ה"יסעור" המתיישן של חיל האוויר 

 

ממכולות הענק לבסיסי חיל האוויר. צילום: באדיבות מדרש הביטחון

בעקבות התאונה בחודש שעבר? משרד הביטחון, באמצעות משלחת הרכש של המשרד בארה"ב, השלימו הלילה (א') מבצע רחב היקף, עם פריקתם בנמל אשדוד של חמישה מסוקי סיקורסקי CH-53 של ה-NAVY האמריקני.

במשרד הביטחון הסבירו ש"כדי לתת מענה לקושי המתגבר במציאת חלפים לצי מסוקי ה'יסעור' הוותיקים של צה"ל, יזמה משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב לפני למעלה משנה, יחד עם חיל האוויר, רכש של מסוקים אמריקנים שהודממו, כדי שישמשו כחלקי חילוף למערך הקיים ויתמכו בו בשנים הקרובות". 

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"הבאת המסוקים האמריקניים לישראל דרשה מבצע לוגיסטי בארה"ב ובישראל, שעליו הופקדו משלחת הרכש ויחידת הממונה על השינוע במנה"ר של משרד הביטחון. לפני כחודש וחצי הועמסו המסוקים על אניית מסע בנמל יוסטון שבארה"ב. הלילה, בנמל אשדוד, בשיאו של המבצע, המתינו למשלוח המיוחד מובילים כבדים של משרד הביטחון. המסוקים נפרקו מהאנייה במבצע שארך מספר שעות והועמסו לפנות בוקר על משאיות בדרכם לבסיסי חיל האוויר", נמסר ממשרד הביטחון.

הכתבות הכי נקראות באתר:

נחשף: טיל ים-ים של התעשייה האווירית

סוגית החלפת ה"יסעור": היערכות לטיסות הערכה

מערכת הביטחון חשפה תשתית טרור נרחבת באיו"ש

דיווח: כך אפשרה טורקיה לחמאס לפעול משטחה

פרשת המטווחים: הפיקוח נופל בין הכיסאות

ראש חטיבת רכש חיל האוויר במשלחת ארה"ב, אבי משיח, סיפר: "מיד עם קבלת המשימה מחיל האוויר, התחלנו לחפש מסוקים שיענו לפרופיל המתאים ולצרכים המבצעיים. איתרנו חמישה מסוקים מעודפי הצבא האמריקני, שעומדים בדרישות, ומיד התחלנו לפעול לקבלת כל האישורים לרכש המסוקים לטובת חלפים ולשינוע מיוסטון, טקסס, מרחק של אלפי ק"מ עד לישראל".

מבצע לוגיסטי מורכב. צילום: באדיבות משרד הביטחון

ישמשו חלקי חילוף לצי ה"יסעור" הוותיק. צילום: באדיבות משרד הביטחון

סגן ראש מנה"ר והממונה על השינוע במשרד הביטחון, שי הלפרין: "משרד הביטחון משנע בכל שנה אלפי טונות של ציוד צבאי אל וממדינת ישראל. המבצע הנוכחי דרש הערכות מיוחדת, הן בשל המורכבות שבהעמסת מסוקים ענקיים לתוך בטן של ספינת מסע והן בשל חשיבותה של המשימה למערכת הביטחון ולחיל האוויר. אני שמח שלאחר שבועות של פעילות מאומצת, הצלחנו להנחית בשלום את המשלוח המיוחד במשכנו החדש בחיל האוויר".

כזכור, מערכת הביטחון עדיין בוחנת את החלופה למסוקי ה"יסעור" המתיישנים של חיל האוויר. שני המועמדים להחלפת הצי הוותיק הם המסוק CH-53K תוצרת לוקהיד מרטין וה- CH-47 תוצרת בואינג. לאחרונה, בעקבות תקלה שאירעה במהלך טיסה מבצעית בדרום, שגרמה לשריפה באחד ממסוקי ה"יסעור, קורקע כל הצי.

אולי יעניין אותך גם