דו"ח משרד הביטחון: 57,277 נכי צה"ל בישראל

לרגל יום ההוקרה לנכי צה"ל ולנפגעי פעולות איבה פרסם משרד הביטחון נתונים רשמיים. 817 הוכרו כנכי צה"ל מאז מבצע "צוק איתן". כ-5,000 אזרחים הo נפגעי פוסט-טראומה

 

אילוסטרציה: Bigstock

57,277 נכי צה"ל מוכרים ומטופלים על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון. זה הנתון המתפרסם היום (א') במסגרת יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. לרגל יום ההוקרה, פרסם משרד הביטחון את הנתון הרשמי: בין עשרות אלפי נכי צה"ל נכללים 591 נכים בדרגה הגבוהה ביותר - 100 פלוס. 817 חיילים שנפגעו במבצע "צוק איתן" הוכרו עד היום כנכי צה"ל, מתוכם 516 בדרגת נכות בשיעור 20% ויותר. לכל נכה שנקלט באגף השיקום מונה צוות מומחים רב-מקצועי במחוז השיקום שאליו הוא משתייך ועובד סוציאלי הבונה ומלווה את תהליך שיקומו, על מנת לספק לו מענה כולל בתחום הרפואי, הסוציאלי, התעסוקתי והרווחתי.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בנוסף פרסם אגף השיקום את היקף ההכרה והטיפול בנכים נפגעי פוסט טראומה: כ-5,000 נכי צה"ל הוכרו עד היום כסובלים מ-PTSD. ב-6 השנים האחרונות, מאז מבצע "צוק איתן", הכיר אגף השיקום ב-588 נפגעי פוסט טראומה.

סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') חזי משיטה, אמר כי "יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי האיבה הוא ההזדמנות שלנו כמדינה לעצור את המרוץ היומיומי כדי להוקיר את מי ששילמו מחיר כבד למען ביטחון המדינה. אגף השיקום מוקיר את נכי צה"ל מדי יום ופועל כדי להעניק ל-57 אלף נכי צה"ל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, לתת להם את מלוא הזכויות שמקנה החוק, ואף מעבר לכך, ולסייע בשיקומם ובהחזרתם לחברה, ללימודים ולמעגל העבודה. זו השליחות שלנו".

על פי נתוני משרד הביטחון, בשנת 2019 יועצי התעסוקה של אגף השיקום סייעו בהשמתם לעבודה של 329 נכים וגייסו 190 מעסיקים חדשים של נכי צה"ל. במקביל, רשם המשרד הצלחה בשיעור של 92% במניעות פיטורין של נכי צה"ל ממקום עבודתם. 546 נכי צה"ל למדו בשנה החולפת לתואר אקדמי במימון אגף השיקום, כשהמקצועות הפופולריים הם משפטים, מנהל עסקים וחינוך.

באשר לטיפול אגף השיקום בנכי צה"ל המאובחנים כנפגעי פוסט טראומה, במשרד הביטחון אומרים שככלל, תהליך קליטת נכי צה"ל באגף השיקום עבר בשנים האחרונות רפורמה מקיפה, שבמרכזה פנייה יזומה לכל מי שהוכר כנכה, התערבות מהירה, קיצור בירוקרטיה ובניית תכנית שיקום ייעודית בכל ההיבטים.

כל נכה המוכר בגין PTSD (מעל ל-20% נכות) זכאי לטיפול פסיכולוגי פרטני, זוגי ו/או משפחתי. משרד הביטחון מעסיק את המומחים המובילים במדינת ישראל, במגוון שיטות טיפוליות ושם דגש מיוחד על שיקום נפגעי פוסט טראומה באמצעות שילובם מחדש במעגל העבודה. בנוסף, מפעיל אגף השיקום קבוצות טיפוליות ייחודיות, ומסגרות יום תעסוקתיות לאיכות חיים ברחבי הארץ.

הכתבות הכי נקראות באתר:

צילומי לוויין חשפו: איראן בונה מנהרה בסוריה לאחסון טילים

בכפוף לשימוע: כתבי אישום בפרשה ביטחונית חמורה

מלחמת מל"טים: המאבק על נתח מהעוגה האירופית

רפאל זכתה במכרז לפיתוח טכנולוגיות "שדה קרב שקוף"

תעשיות ביטחון ישראליות מתעניינות בחברת רכב אירופית

אולי יעניין אותך גם

By Sonaz - Own work, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=851723

דיווח: אלביט תשדרג מערכות לחימה של טנקים ונגמ"שים בצבא צ'ילה

אלביט מערכות נבחרה לשדרג את מערכת בקרת הירי של טנק הליאופרד בעוד חברת OIP מערכות יבשה (חברת-בת של אלביט) תחדש את מערכות התצפית והכיוון של נגמ"ש מארדר