סאגת הרבש"צים: משרד הביטחון העביר כסף למשכורות רכזי הביטחון

המשרד העביר למועצות האזוריות כספים לתשלום השכר של הרב"צים. למרות זאת, נראה שרכזי הביטחון ימשיכו את מאבקם

 

מחאת הרבש"צים השבוע בתל אביב. צילום: ועד הרבש"צים

משרד הביטחון העביר כסף לעשרים ושש מועצות מתוך שלושים רלוונטיות המעסיקות רבש"צים דרך ועדי היישובים. הכסף הועבר בהעברה בנקאית וייתכנו מספר ימים עד לכניסתו לחשבונות המועצה. לאחר קבלת הכספים, המועצה תעביר את הכסף לוועד היישוב שישלם משכורת לרבש"צים. נשארו עדיין ארבע מועצות שלא קיבלו את הכסף כי לא חתמו על ההסכם עם המשרד - גוש עציון, הר חברון, בנימין ושומרון. מדוע מועצות אלה לא חתמו? ובכן, ככל הנראה בגלל התנגדות ועד היישוב לקבל על עצמו את האחריות להפעלת הרבש"צים.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

למרות העברת הכסף למועצות, ככל הנראה צפויה להתקיים ביום הראשון הקרוב 'שביתה' של רכזי הביטחון כאות מחאה על תנאי העסקתם. במסגרתה, כך לפי פרסום של ההסתדרות הלאומית שתחתיה מאוגד ועד הרבש"צים, הרכזים ינתקו את הקשר עם הגורם המפעיל אותם - צה"ל. בזמן השביתה הרכזים יספקו רק פעילות מצילת חיים. מדובר בצעד קיצוני באופן יחסי לאנשי ביטחון, שעלול להחריף את המאבק מול משרד הביטחון.

אין ספק שמחאת הרכזים בימים האחרונים והפרסום אודות עיכוב בתשלומים של המשרד למועצות עשו את שלהם, והכספים הועברו. עם זאת, נראה כי בכך לא תם המאבק סביב תנאי העסקתם והגדרות התפקיד של הרבש"צים. לאור החרפת המאבק, נראה כי לצדדים לא יהיה מנוס מישיבה משותפת שתנסה להגיע להסדרה מסוימת של פעילות הביטחון ביישובים צמודי גדר. 

הכתבות הכי נקראות באתר:

צילומי לוויין חשפו: איראן בונה מנהרה בסוריה לאחסון טילים

בכפוף לשימוע: כתבי אישום בפרשה ביטחונית חמורה

מלחמת מל"טים: המאבק על נתח מהעוגה האירופית

רפאל זכתה במכרז לפיתוח טכנולוגיות "שדה קרב שקוף"

תעשיות ביטחון ישראליות מתעניינות בחברת רכב אירופית

אולי יעניין אותך גם