עקב פיצוץ בנשק: הופסקו אימונים אזרחיים בתבור

המשרד לביטחון פנים הודיע על הפסקת אימונים בתבור ובמיקרו תבור, עקב דיווח על כלי נשק שהתפוצצו במטווחים בארץ. מקורות של ישראל דיפנס מוסרים כי התקלות אירעו, ככל הנראה, עקב תחזוקה לקויה, שימוש יתר ותחמושת לקויה

 
עקב פיצוץ בנשק: הופסקו אימונים אזרחיים בתבור

התבור. צילום: מתוך אתר היצרנית

פרסום בקבוצת בטחון שדה ברשתות החברתיות חושף כשלים ברובה מסוג 'תבור' ו'מיקרו תבור' שנמצאו במספר מטווחים אזרחיים. "בעקבות הכשלים שנמצאו, ראש ענף כלי ירייה בישראל הוציא הנחיה למטווחים ברחבי הארץ, המאמנים בכלי הנשק מדגם תבור ומיקרו תבור, להפסיק את הירי בכלי הנשק. ההחלטה התקבלה בעקבות פיצוץ של מספר כלי נשק בכמה מיקומים שונים בארץ", נכתב בפרסום.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"ההנחיה היא להפסיק את השימוש ברובה התבור בזמן המטווחים, עד לסיום בדיקה מקיפה של הגורם לתקלה. למערכת חדשות בטחון שדה נודע כי במהלך השנה התפוצצו למעלה מעשרה רובי תבור במספר מטווחים שונים בארץ. בימים האחרונים נבדקה אפשרות שסוג תחמושת המסוים גרם לרובה להתפוצץ", נטען עוד בפרסום.  

הכתבות הכי נקראות באתר:

על גורדי שחקים בניו יורק: התוכנית למלחמה אורבנית

לראשונה: צו מנהלי בינ"ל נגד פעיל טרור בחו"ל

גוף ביון ישראלי בוחן שיטה ליישום מעקב ברשת מוצפנת

מסווג ביותר: משרד הבריאות מקים מאגר מידע גנטי

דיווח: רוסיה, סין ואיראן יערכו "משחק מלחמה" ימי

מקורות של ישראל דיפנס מוסרים כי הכשלים נובעים, ככל הנראה, מתחזוקה לקויה באותם מטווחים, כולל שימוש יתר ברובה, וכן שימוש בתחמושת לקויה. טרם ברור ממי נרכשה התחמושת הלקויה, לכאורה. בעקבות הפרסום, פרסם הרצל קבלו, ראש אגף רישוי ופיקוח כלי ירייה במשרד לביטחון פנים, מכתב רשמי בו נתנה הוראה להפסיק את  כלל האימונים בנשקים אלה. במרחב האזרחי עד לבירור הליקויים. לפרסום אין השפעה על המרחב הביטחוני נכון לכתיבת שורות אלה.

עבור חברת IWI הפרסום מגיע בתזמון בעייתי, כאשר ברקע מתנהלים שני מכרזי ענק לרכש נשק קל, אחד למשטרה ושני לימ"מ. עם זאת, למרות שמדובר בנשקי החברה, נראה כי מקבלי ההחלטות ימתינו לתוצאות הבדיקה, האם מדובר בכשל בנשק, בתחזוקה או בתחמושת.

עדכון 5.12.2019

גורם בתעשייה העריך שהבדיקה תתרכז בכלי הנשק עצמו או בתחזוקה, משום שכדור 5.56 לאימונים מייצור אלביט יבשה (תעש לשעבר) מצוי בשימוש מבצעי סדיר ומוצלח במגוון רחב של כלי נשק, וכי הרצון לבחון גם את סדרת הכדורים הנה לאור האירוע החריג וכמשנה זהירות.

 

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ״ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

חברת הפורנזיקה הדיגיטלית (DI) סלברייט מקימה ועדת אתיקה

הוועדה כוללת מומחים באתיקה, זכויות אדם, אכיפת חוק, משפטים ו-Digital Intelligence, ותייעץ לדירקטוריון לגבי מדיניות והליכים רלוונטיים. החברה עמדה לא פעם בפני טענות כי במוצרים שלה נעשה שימוש בלתי ראוי על ידי משטרים פוגעניים