בשווי מיליארדים: מכירות כחול-לבן לאירופה

התעשיות הביטחוניות מרחיבות את מאמצי השיווק ליבשת אירופה. שלוש החברות הגדולות מכרו בשנת 2018 מערכות ואמל"ח בשווי של כשני מיליארד דולרים

 

טילי ספייק של רפאל. צילום: באדיבות החברה

התעשיות הביטחוניות הישראליות מרחיבות את מאמצי השיווק והמכירות שלהן באירופה, בעיקר בתחומי מערכות יבשה דיגיטליות, שדרוג מערכות אוויוניקה, לוחמה אלקטרונית ומערכות שליטה ובקרה. בשנת 2018 מכרו שלוש התעשיות הביטחוניות הגדולות מוצרים באירופה בשווי של שני מיליארד דולר.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

World defense news פרסם סקירה של מכירות מערכות ביטחון, צבא והגנה תוצרת ישראל במדינות אירופה, וציין עסקאות, מהן כאלו שנחתמו באחרונה.

פולין רוכשת בארה"ב טילי "פטריוט" ושוקלת שילוב של המיירט 'סטנר' של "קלע דוד" של רפאל, בייצור של ריית'יאון ורפאל. פולין כבר רכשה שמונה סוללות "פטריוט" ומתכננת לרכוש סוללות נוספות. כפי שדיווחנו כאן, רפאל גם סיפקה לאחרונה 1,500 טילי "ספייק" לצבא גרמניה, בעלות כוללת של 221 מיליון דולר. בנוסף, רפאל החלה יייצור מקומי ברומניה של מערכות ה"ספיידר".

אלביט מכרה מכשירי רדיו טקטיים לצבא שוויץ וחליפות לוחמה אלקטרוניות לחיל האוויר של פורטוגל. בנוסף, מכרה החברה מערכות "חץ דורבן" להגנה אקטיבית על רק"מ של צבא הולנד, אימון סימולטורים של ירי ארטילרי לבריטניה ומערכות לשלוש ספינות סיור של הצי היווני.

התעשייה האווירית מכרה מערכות אלקטרו-אופטיקה ואינפרה-אדום לספינות משמר החופים של איטליה.

אולי יעניין אותך גם