הפיגוע בלונדון: המחבל - הורשע בעבר בעבירות טרור

אוסמאן חאן, שרצח אתמול שניים ופצע שלושה בפיגוע בגשר לונדון, הורשע ב-2012 בתכנון פיגוע ושוחרר בשנה שעברה. לאחר שביצע את פיגוע הדקירה הוא חוסל בידי כוחות המשטרה

 

זירת הפיגוע בלונדון. צילום: AP

שני בני אדם נהרגו וכמה נפצעו אתמול (ו') בפיגוע דקירה בגשר לונדון, במרכז הבירה הבריטית. המשטרה הגיעה לזירת האירוע, ועל פי דיווחים שונים ירתה באדם החשוד בדקירות. משטרת לונדון אישרה כי החשוד נהרג וכי מדובר באירוע טרור. עוד ציינו במשטרה המקומית כי המחבל נשא עליו מטען דמה.  

מי שביצע את הפיגוע, על פי דיווחים בבריטניה, הוא אוסמן חאן. המחבל בן ה-28, תושב סטפורדשייר, הורשע בעבר בעבירות טרור. ב-2012 הוא הורשע במעורבות בפעילות טרור, לאחר שלקח חלק בתכנון של קבוצת טרור לפוצץ את מתחם הבורסה בלונדון. מדובר בהתארגנות טרור שגם התאמנה לקראת הפעולה שלה, שסוכלה, במחנה אימונים בפקיסטאן. בשנה שעברה הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

לאחר האירוע הזירה נסגרה והחלה חקירת האירוע. המשטרה הבריטית שחררה הודעה ברשתות החברתיות, לפיה אנשים וכלי התקשורת מוזמנים לסייע לחקירת ולשלוח צילומים של התקרית "לקו החם" של היחידה ללוחמה בטרור.

כוחות ההצלה מטפלים באחד הנפגעים בפיגוע. צילום: AP

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי מוקדם יותר החודש, הורידה בריטניה את רמת הכוננות לטרור מ"חמורה" ל"משמעותית", הרמה הנמוכה ביותר שלה מאז 2014. אין זו הפעם הראשונה בה מתבצע פיגוע בגשר לונדון. ביוני 2017 שלושה מחבלים ביצעו מתקפה משולבת דריסה ודקירה, והצליחו לרצוח שמונה בני אדם.

אולי יעניין אותך גם