מאבטחה ועד חדשנות: ביקורת מטכ"ל במחנות צה"ל

כחלק מתהליך שהתקיים בחודשים האחרונים, החל צה"ל בבחינה מיוחדת של פורום המטכ"ל לבדיקת בסיסי צה"ל. רמ"ח תשתיות בצה"ל, אל"מ מיקי בן חמו: "התהליך יאפשר לדעת למקד את תקציב התשתיות לקראת תר"ש תנופה"

 

חלק מהעבודות שהתקיימו בבסיסים כחלק מתהליך שיפור מחנות צה"ל. צילום: דובר צה"ל

צה"ל החל היום (א') ביקורת של פורום המטה הכללי לבדיקת שיפור החזות והנראות של מחנות צה"ל. מדובר בשיאו של תהליך מקיף בן חצי שנה, אשר במסגרתו נערכו ביקורות במחנות צה"ל השונים. המסדר יערך בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, בהשתתפות פורום המטה הכללי ומפקדים בדרגת תא"ל.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת התהליך המקדים, מונו צוותי פעולה לבדיקת המחנות והכנת התהליך. בכל צוות בדיקת מחנות צה״ל חברים אלוף ושלושה קצינים בדרגת תא"ל, אשר נבחרו להוביל את המשימה מתוך כלל האגפים והזרועות. הביקורת כוללת מסדרים במחנות צה"ל, שיחות עם מפקדי היחידות, סיור של צוותי הביקורת במוסדות היחידה ושיחת מפקדים וחיילים.

בין המחנות הכלולים בביקורת, מחנות קבע, מחנות ההדרכה, מחנות האימונים והמחנות המבצעיים בצה״ל. הפרמטרים הנבחנים בביקורת הינם: נראות וחזות, משקיות המחנה, בטיחות, אבטחה, יזמות וחדשנות בתחומי המחזור והאקולוגיה.

תמונת לפני אחרי של אחד מבסיסי צה"ל שטופל במסגרת השינויים בבסיסים. צילום: דור צה"ל  

לאחר סיכום הביקורת ושקלול הציונים, יוצגו ממצאי המסדר עם המלצות למועמדות היחידות לפרסי הרמטכ״ל. בשלב הבא, הצוותים ידרגו את המחנות העומדים בקריטריונים וביצעו את קפיצת המדרגה הגבוהה ביותר במוכנות למסדר הרמטכ״ל.

 גם הרמטכ"ל וסגנו משתתפים

ראש מחלקת תשתיות בצה"ל, אל"מ מיקי בן חמו, התייחס למסדר ואמר: "אנחנו בודקים את מתקני היחידה, בין הפרמטרים נתנו משקל של 25% לבטיחות, נתנו פרמטר נוסף שעוסק באבטחה בבסיס. מצאנו לנכון לתת 10 אחוזים ליוזמה וחדשנות, קריטריונים שבהם רצינו לראות דברים קשורים למחזור, חינוך, טבע והתייעלות אנרגטית".

"הדגשנו בפני היחידות שצריך להתכונן בשיטת עשה זאת בעצמך, הם עשו זאת בעצמם ולא סיפקנו משאבים. הכל נמצא בתוך צה״ל באמצעות המפקדים והחיילים. יש תובנה שלנו שהמסדר מעניק מיפוי בזמן אמת לטיפול בזמן אמת. כך נדע לקראת תר"ש תנופה למקד את התקציב בתשתיות. ביחידות בהן יהיה ציון נמוך, יטופל הדבר בציר הפיקודי", אמר אל"מ בן חמו.

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות