התעשייה האווירית סיפקה מערכות אלקטרו-אופטיות לאיטליה

החברה העבירה מערכות מסוג MiniPOP למספנת FB design, עבור ספינות הסיור החדשות של משמר החופים האיטלקי

 

המערכת על ספינות הסיור של משמר החופים האיטלקי. צילום: באדיבות התעשייה האווירית

התעשייה האווירית סיפקה מערכות אלקטרו אופטיות EO/IR מסוג MiniPOP, יחד עם מערכת שו"ב מתקדמת, למספנת FB design. המערכות ישמשו את ספינות הסיור החדשות של משמר החופים האיטלקי, כאשר שתי ספינות סיור מבין עשר ספינות הסיור שנרכשו, נמסרו על ידי המספנה לשימוש מבצעי למשמר החופים האיטלקי (Guardia de Finanze).

ה-MiniPOP הינו מטע"ד אלקטרואופטי במשקל של 7-9 ק"ג, הכולל מצלמות מתקדמות המשמשות לתצפית אופטית ביום ובלילה. כמו כן, הוא כולל מצביע לייזר ומד טווח לייזר. המערכת מאופיינת ביכולות ייצוב תמונה גבוהות מאוד המאפשרות ביצועי תצפית ארוכי טווח וצילום בזמן אמת, במיוחד בים סוער ובתנאים קשים. ה-MiniPOP מיועד לשימוש רחב בפלטפורמות מאוישות ולא מאוישות לשימושים בעולמות היבשה, הים והאוויר עבור פעילות צבאיות, ביטחון המולדת ואזרחיות.

צילום: באדיבות התעשייה האווירית

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות, טילים וחלל: "מערכת Minipop הינה מערכת שיכולותיה וביצועיה הוכחו במסגרת פעילויות מבצעיות שונות בקרב עשרות לקוחות בארץ ובעולם. מדובר במערכת אמינה ובעלת יכולות טכנולוגיות ואיכות תמונה מהמתקדמות בעולם האלקטרואופטיקה הביטחוני. בכך היא מאפשרת למשתמשי הקצה וללקוחותינו לקבל מודיעין באיכות גבוהה ביותר בזמן אמת ולספק מענה לצורך המבצעי של איתור וזיהוי איומים מהיר ואפקטיבי. אנו גאים לספק מערכות אלו למשמר החופים האיטלקי ובעבודה המשותפת עם שותפינו ב-design FB, ונמשיך להציע מגוון פתרונות לאפליקציות השונות של לקוחותינו ברחבי העולם".

מערכת ה-MiniPOP פותחה בתממ, בית האלקטרו-אופטיקה והניווט של התעשייה האווירית, ובפיתוחה באים לידי ביטוי עשרות שנות ניסיון פיתוח ושימוש מבצעי במערכות אלו, משפחת ה-EO/IR של תממ כוללת את הM19, MOSP, POP NanoPOP, Micro-POP, ומערכות EO/IR נוספות. מערכות אלו נמצאות בשימוש מבצעי רחב באוויר, בים וביבשה בקרב צבאות וכוחות ביטחון רבים. 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

המחיר האמיתי של מתקפות כופרה

מסקר שערכה חברת סייבריזן עולה כי 50% מהחברות חוו תקיפה כופר בשנה האחרונה, 46% מהארגונים ששילמו את הכופר לא קיבלו את המידע חזרה בשלמותו ו 80% מארגונים שהחליטו לשלם חוו מתקפה נוספת