הפסקת האש קרסה: צה"ל תקף בתגובה לרקטות

מאז כניסת הפסקת האש לתוקפה אתמול, נורו מרצועת עזה רקטות לאורך היום. צה"ל החליט להגיב במהלך הלילה ותקף יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, בינהם מתחם צבאי לייצור רקטות

תקיפות של צה"ל ברצועת עזה, השבוע. צילום: AP

הפסקת האש לא החזיקה מעמד אפילו כמה שעות, ואחרי ירי רקטות לעבר הדרום, צה"ל הגיב הלילה (ו') בתקיפה. מאז ההכרזה של הג'יהאד האסלאמי על הפסקת אש שנכנסה לתוקפה אתמול לפנות בוקר, נשמעו לאורך היום אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה, שדרות, אשדוד ואשקלון.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

צה"ל החליט שלא להגיב במהלך היום, אך לאחר חצות הלילה יצא לתקיפה של כמה יעדים ברצועה. מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו שורת יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה. בין יעדי הטרור הותקף מתחם צבאי ששימש, בין היתר, כאתר לייצור רכיבים המשמשים לייצור רקטות. כמו כן, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור בה מספר משרדי מפקדים של גא״פ.

מדובר צה"ל נמסר כי "הצבא רואה בחומרה רבה את הפרת הפסקת האש ושיגור הרקטות לעבר ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול, ככל שיידרש, נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

במסגרת שני ימי הקרב עד ההכרזה על הפסקת האש, שהחלו בעקבות חיסולו של בכיר הגא"פ אבו-אלעטא, ביצע צה"ל עשרות תקיפות נגד יעדים של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. בסבב הלחימה ירה הג'יהאד האסלאמי יותר מ-450 רקטות. לאורך 48 השעות היו למערכת כיפת ברזל אחוזי הצלחה שנעו סביב ה-90 ויותר.

בין היעדים שבוצעו במהלך מבצע "חגורה שחורה": סיכול בכיר מפקדי גא"פ ברצועת עזה, בהאא אבו אל עטא, המהלך שפתח את סבב ההסלמה הנוכחי; חיסול כ-25 מחבלים מחוליות שיגור רקטות בכעשר תקיפות, בזמן אמת, במהלך שיגור או היערכות לשיגור רקטות; פגיעה משמעותית ביכולת תשתיתית במפעלים ואתרים לייצור אמצעי לחימה ורקטות.

אולי יעניין אותך גם