איתות ברור למזה"ת: הקשר בין האירועים בדמשק לעזה

על פי דיווחים סוריים, במקביל לחיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי ברצועה עזה, תקפה ישראל גם בניין שבו שהה בכיר אחר בארגון הטרור. נראה שישראל מאותתת לכל מי שחושב להשתמש בדמשק כמקלט, שדין כל חלון בבירה הסורית זהה לזה שבעזה. פרשנות

 

זירת החיסול ברצועת עזה. צילום: AP

האם צה"ל הצליח להוציא לפועל חיסול כפול של בכירי ג'יהאד אסלאמי? על פי פרסומים זרים, לצד החיסול בעזה של בהאא' אבו-אלעטא, התבצע ניסיון חיסול של אכרם אל-עג'ורי (נכון לכתיבת שורות אלה לא ידוע מה גורלו), גם הוא בכיר בג'יהאד, בבירה הסורית דמשק. בסוריה על פי הדיווחים, נהרגו מועאד' אלעגורי, בנו של אכרם אל-עג'ורי ואדם נוסף בשם עבדאללה יוסף חסן. בנוסף תשעה בני אדם נוספים נפצעו.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

שתי הפעולות, בעזה ובדמשק, הן הישג מודיעיני ומבצעי מרשים של צה"ל ושירותי הביון של ישראל. המבצע, לפי פרסום של עמית סגל, אושר לפני כשבוע. אם נכונים הדיווחים, המשמעות היא כי במהלך השבועות האחרונים היו שני היעדים לחיסול תחת מעקב שוטף של שירותי הביטחון הישראליים. הן בעזה, והן בדמשק.

בהאא' אבו-אלעטא, חוסל בעזה. צילום: מתוך טוויטר

ככל שהדיווחים מסוריה נכונים, בהיבט המודיעיני, ישראל מאותתת לארגוני טרור במזרח התיכון כי ידה הארוכה מגיעה לכולם. איסוף מודיעין לפני מבצע חיסול כפול כזה מעיד על אחיזת שטח מודיעינית בסוריה, עזה וכן סביב ארגון הג'יהאד האסלמי על כל זרועותיו. בהיבט מבצעי, ישראל מאותת לאסד, רוחאני וכל מי שחושב להשתמש בדמשק כמקלט, שדין כל חלון בדמשק כדין כל חלון בעזה. למרות המרחק מהגבול הישראלי.

אולי יעניין אותך גם