דובר צה"ל לשעבר: "הצלחנו לסדוק את האמינות של נסראללה"

תא"ל רונן מנליס, שכיהן עד לפני כמה חודשים כדובר צה"ל, התייחס לפעילות של צה"ל בתחום התודעתי. מנליס בכנס INSS: "יש במלחמה כלים נוספים חדשים - לייקים"

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס בכנס INSS

דובר צה"ל לשעבר, תא"ל רונן מנליס, התייחס היום (ה') למלחמה בזירת הרשתות החברתיות וללוחמה בזירת התודעה. "יש במלחמה כלים נוספים חדשים במלחמה - לייקים. זה תוצר תודעתי שמגיע למיליונים. גם בוטים זו לא מילה גסה, בוטים זו דרך טובה להנחיל מסרים שמשרתים את הסיפור שלנו. כלי נוסף הוא טרולים. אנשים שכל תפקידם הוא להטריל את הרשת, להעיר אותה", אמר מנליס בכנס INSS.

"סדקנו את האמינות של נסראללה בציבור הישראלי והלבנוני בזכות פעולה תודעתית ברשת. כשאנחנו יוצאים למבצע מגן צפוני - נסראללה שותק. יצרנו נוהל קרב תודעתי דיגיטלי - נוהל בו אנחנו משלבים בין אנשי המודיעין לבין אנשי הדיגיטל. במסגרת נוהל הקרב הזה אנחנו מכינים פוסטים שיפרסמו תמונות ושמות של פעילי טרור. רק באמצעות פוסטים ופרסומים דיגיטליים אפשר לשנות את ההתנהגות של הפעילים האלה", אמר מנליס.

 

אולי יעניין אותך גם

מימין: מנכ״ל מיינסט אבי ורשבסקי, חבר בורד מטח ולשעבר ראש הרשות לחדשנות אהרון אהרון, המדענית הראשית לשעבר ארנה ברי, ומנכ״ל מטח יוסי בידץ מנכל מטח. צילום: ספי שלוי

תכירו: אלה הם ששת מיזמי האד-טק החמים של השנה

תכנית MindCET Ignitet הציגה את המוצרים החדשניים שיעצבו את עולם החינוך החדש, בתום תהליך מו״פ ממושך – מסביבת למידה מעודדת בחירה ועד ליומן דיגיטלי המסייע לחוסן הנפשי