איירבוס חשפה: כטב"ם חמקן לתקיפת מערכות הגנה אווירית

החברה הציגה לראשונה את כלי הטיס הבלתי מאויש LOUT, שפותח במשך כעשור והוזמן על ידי משרד ההגנה הגרמני

 

התמונה של הכלי נחשפה על ידי איירבוס

התאגיד האירופי איירבוס חשף לראשונה כלי טיס בלתי מאויש חמקן, שהיה בתהליך פיתוח קרוב לעשור. הוא הוזמן על ידי משרד ההגנה של גרמניה ומיועד בעתיד לתקוף מערכות הגנה אוויריות על הקרקע.

הכטב"ם, שמוגדר בינתיים כ"מדגים" וכינויו LOUT, הוצג לראשונה לכתבים בגרמניה. הציג אותו מנהל הפרויקט מריו הרצוג, שציין שכלי הטיס הוא סודי ומעטים הפרטים שנמסרים עליו. הוא פותח באגפים חשאיים של חטיבות ההגנה והחלל של איירבוס בערים מנכינג וברמן שבגרמניה.

כלי הטיס מיועד להיות בעל צורת יהלום. משקלו של הכלי הבלתי מאויש הוא ארבעה טונות והוא בעל יכולות טיסה נמוכה. מלבד היותו כלי טיס בעל תכונות חמקנות, הוא מצויד במערכות חוזי, אקוסטיקה, מכ"ם ומערכת אינפרה-אדום, כאשר החמקנות תגן עליו מפני מגוון איומים קרקעיים. בכלי הטיס יש חלל איחסון לכלי נשק והוא עשוי כולו חומרים בעלי תכונת חמקנות, כולל חומרים מעכבי מכ"ם, מנועים בעלי חתימת מכ"ם נמוכה וטכנולוגיות קירור מיוחדות. כיוון שהכלי הוא נגד איומים מכיוון הקרקע, נקבעו פתחי המנועים על גב הכלי.

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס