זאב אלקין על פרשת NSO: "אין כאן שום מעורבות של ממשלת ישראל"

באופן מפתיע, הפרשה האחרונה של חברת NSO ופייסבוק זוכה להתייחסות רשמית של ממשלת ישראל. בראיון לרדיו 102 ביום שישי האחרון אמר השר זאב אלקין, כי NSO היא שחקן פרטי המשתמש ביכולות שיש לישראלים.

"אלפי אנשים נמצאים בתחום הסייבר, אבל אין כאן שום מעורבות של ממשלת ישראל", אמר אלקין בראיון. "כולם מבינים שהפרשה לא קשורה למדינת ישראל. זה אומר דבר אחד על מדינת ישראל - שיש לנו חבר'ה מוכשרים בארץ. אני לא רואה השלכות מדיניות מהאירוע הזה. זה נכון שכאשר אנשים עושים דברים אסורים, אם עשו דברים אסורים, אין לי דרך לקבוע זאת, יש מערכת חוק בארץ ובחו"ל שתמצא אתם את הדין. זה שאתה מוכשר לא אומר שמותר לך לעבור על החוק." 

כאמור, הדברים נאמרו על רקע התביעה שהגישה פייסבוק - הבעלים של ווטסאפ - נגד NSO. בימים האחרונים צפו דיווחים כי ממשלת הודו רכשה גם היא מערכת של NSO והשתמשה בה, בין היתר, נגד פעילים חברתיים. ייתכן והאמירה היוצאת דופן הזו מצד שר ישראלי שהוא גם חבר קבינט נובעת מהקשרים ההדוקים בין הודו לישראל. כמו גם, ייתכן ומהקשרים בין ארה"ב לישראל - בסופו של יום, פייסבוק ,הבעלים של ווטסאפ ואינסטגרם, היא חברה אמריקאית. 

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט