מאחדות אנרגיה: איראן וסוריה מתכננות רשת חשמל משותפת

כחלק מהניסיון של איראן להשתקם מהסנקציות הכלכליות של ארה"ב, טהרן ודמשק חתמו על הסכם במסגרתו תאוחד רשת החשמל של שתי המדינות

 

חמינאי ואסד. צילום (ארכיון): AP

איראן וסוריה חתמו על הסכם אנרגיה ארוך טווח לשיתוף פעולה במשק החשמל, שמטרתו אספקת חשמל איראני לסוריה ואיחוד רשתות החשמל של שתי המדינות לרשת אחת.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

משרד האנרגיה האיראני מסר כי על ההסכם החדש חתמו השר הממונה על משק החשמל בדמשק, זוהייר חרבותי, ושר האנרגיה האיראני, רזה ארדקניאן. השר האיראני מסר לאתר "ספוטניק ניוז" הרוסי: ":אנו מתכוננים לשלב ולאחד את רשתות החשמל של איראן ושל סוריה תוך שלוש שנים, אחרי השלמת כל התשתיות המתאימות". הוא הסביר שהחשמל מאיראן יעבור לסוריה דרך עיראק, כאשר רשתות החשמל של איראן ושל עיראק כבר מאוחדות.

שני השרים מסרו גם כי יוקם תאגיד משותף מיוחד לאנרגיית חשמל, וחברות איראניות יקימו בסוריה תחנות כוח וישפצו תחנות כוח שניזוקו במלחמה. לפני כמה חודשים נמסר כי 180 חברות איראניות כבר עוסקות בתיקון נזקי המלחמה במבנים ובמתקנים שונים בסוריה. בשנה שעברה חתמה החברה האיראנית MAPNA על הסכם להקמת תחנת כוח גדולה בעיר לטקייה שבסוריה.  

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט