לאחר העזיבה: כוחות אמריקנים חוזרים לסוריה

על רקע עלייתו של מנהיג חדש לדאעש, כוחות אמריקניים חוזרים לפעילות במזרח המדינה. במקביל, ביוון דווח כי מפציץ אמריקני טס בסוף השבוע מלווה בשני מטוסי קרב יווניים לפעילות מבצעית בסוריה

 

נגמ"שי בראדלי מוכנים לפעילות בסוריה. צילום: משרד ההגנה האמריקני

לאחר ההחלטה של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להוציא כוחות אמריקנים מצפון סוריה, החליט כעת הנשיא להחזיר אותם חזרה. הפעם למזרח המדינה. פרסום של Dvidshub חושף כי צבא ארה"ב מספק נגמ"שי M2A2 בראדלי לתמיכה בשילוב כוח המשימה המשותף CJTF-OIR במזרח סוריה. במקביל, בעיתונות היוונית דווח על כך שמפציץ אמריקני טס בשמי סוריה. 

"כוחות החי"ר הממוכנים ישתפו פעולה עם הכוחות הדמוקרטיים הסורים כדי למנוע מדאעש להגיע לתשתיות קריטיות במזרח סוריה. ה-CJTF-OIR נותר מחויב לתבוסה המתמשכת של דאעש", נכתב בפרסום. פרסומים אחרים מדווחים כי הפקת הנפט במזרח סוריה מגיעה לכ-30 מיליוני דולרים בחודש לפחות, מקור מימון שארה"ב רוצה למנוע מדאעש. זאת, במיוחד על רקע מינויו של מנהיג חדש לדאעש, שירצה להוכיח את עצמו.

בתוך כך, מפציץ אסטרטגי B-52 של חיל האוויר האמריקני טס ביום שישי לכיוון סוריה כשהוא מלווה על ידי שני מטוסי קרב F-16 של חיל האוויר היווני.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

מפציץ B-52  אמריקני. צילום (ארכיון): AP

העיתון היווני קתימיריני דיווח שהמפציץ האמריקני המריא מבסיס חיל האוויר המלכותי הבריטי פיירפולד שבמחוז גלוסטרשייר, עבר בתחום האווירי של יוון, שם התלוו אליו שני מטוסי קרב יווניים. הוא טס מעל קפריסין בדרכו "לאזור הפעילות המבצעית שלו" מעל סוריה, כותב העיתון היווני. לא ברור אם הטיסה הייתה חלק ממבצע של נאט"ו או שמדובר היה ביוזמה אמריקנית, כותב העיתון היווני.

אולי יעניין אותך גם