רוסיה מתכננת לספק למצרים מסוקי קרב נוספים

לאחר שסיפקה למצרים מסוקי קרב ללוחמה יבשתית, רוסיה מתכננת העברת מסק"רים מדגם KA-52, שצפויים להיות מוצבים על ספינת התקיפה האמפיבית המצרית מיסטראל

 

מסוק ה-KA-52 הרוסי. צילום: AP

רוסיה מקיימת התייעצויות עם מצרים לאספקת מסוקי קרב מדגם KA-52 תוצרת רוסית, שיוצבו על ספינות התקיפה האמפיביות MISTRAL של הצי המצרי.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בסוצ'י התקיימה בימים האחרונים פסגה רוסית-מצרית לדיון בשיתוף פעולה בין שתי המדינות. במסגרת זו, אמר ראש האיגוד לשת"פ צבאי וטכני, דמיטרי שוגייב, כי התכנית היא לצייד את כלי השיט האמפיבי של הצי המצרי במסוקי קרב רוסיים על תחמושתם.

על פי דיווחים שונים, רוסיה דנה עם מצרים על אספקת מסוקים, ציוד לוחמה אלקטרונית ומערכות הגנה אווירית, וכי מצרים היא "שותפה מובילה בתחום שת"פים צבאיים וטכניים".

מצרים קיבלה לפני כמה שנים ספינת תקיפה אמפיבית מיסטראל שבמקור נועדה לצי הרוסי אך נמסרה למצרים. בשלב מאוחר יותר הציעה מוסקבה לקהיר ציוד נלווה למסוקים – חימוש מתקדם, ציוד ל"א ומערכות תקשורת.

אולי יעניין אותך גם

הדמיית המתקן החדש של MedOne. צילום: כנף פרנס

MedOne מקימה דאטה סנטר חדש בטירת הכרמל

המתקן שיושק ברבעון האחרון של השנה בהשקעה של כרבע מיליארד שקל יהיה המתקן האזרחי הממוגן והשריד בישראל, לדברי החברה. מערך האבטחה הוא מהמחמירים ביותר ולוקי בחשבון מגוון רחב של איומים