אבן דרך משמעותית למטוסי סופר הרקולס C-130J

מטוסי התובלה של היצרנית לוקהיד מרטין צברו שני מיליון שעות טיסה בכל העולם. סגן נשיא החברה: "מדובר בסוס עבודה בעל פריסה עצומה בכל העולם"

 

מטוס התובלה סופר הרקולס. צילום: באדיבות לוקהיד מרטין

מטוסי התובלה סופר הרקולס C-130 J ("שמשון" בחיל האוויר הישראלי) עברו את רף שני מיליון שעות טיסה אצל עשרות חילות האוויר בעולם, ובתוכם 22 מפעילים ב-18 מדינות, כולל ישראל.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

חברת לוקהיד מרטין מסרה כי טיסת הבכורה של המטוס הייתה באפריל 1996, ומאז ביצעו מטוסי התובלה הללו מגוון של משימות מבצעיות-קרביות, תובלה, תדלוק אווירי, מבצעים מיוחדים, חילוץ והצלה, כיבוי אש אווירי, סיוע הומניטרי, חיזוי ותובלה מסחרית.

סגן נשיא לוקהיד מרטין, רוד מקלין, הגדיר את המטוס "סוס עבודה בעל פריסה עצומה בכל העולם". C-130J הוא כיום מטוס התובלה הטקטי המתקדם בעולם, בעל טווח טיסה גדול, והוא כלי הטיס המתקדם והחדיש במשפחת מטוסי התובלה הוותיקים C-130 הרקולס ('קרנף' בחיל האוויר הישראלי). הכלים האלה טסים בעולם כבר 60 שנה וצברו מיליוני שעות טיסה במשימות צבאיות ואזרחיות".

אולי יעניין אותך גם

צילום: תעשייה אווירית

ברק 8 – ההיסטוריה הלא כתובה

מדוע המספר 8? איזה ׳חתול שחור׳ עבר בין תעשייה אווירית לרפאל? ומהו החשש של חיל הים מפני חיילות האוויר של מצרים וסוריה? כל הפרטים במאמר מיוחד של ד״ר אייל פינקו