מעיל רוח ראשון נמסר לצבא האמריקני

מערכת ההגנה האקטיבית של רפאל הישראלית תשתלב במכלולי הקרב של טנקי האברמס האמריקנים

 

מערכת מעיל רוח על טנק האברמס האמריקני. צילום: רפאל

מעיל רוח ראשון נמסר לצבא האמריקני, כך עולה מפרסום של Shephardmedia. המערכת של רפאל מועברת על ידי צוות התעשייה לצורך השתלבות במכלולי הקרב הראשיים של טנק האברמס. בסופו של דבר המערכת תותקן בארבע חטיבות טנקים.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

במסגרת חוזים שהוענקו בשנת 2018 על בסיס צרכים דחופים על ידי משרד ההנהלה של הצבא למערכות לחימה קרקעית, המערכת תצייד את טנקי ה- M1 אברמס עבור הצבא והמארינס.

בהודעה רשמית של החברה לאחר הפרסום, צוין כי לאונרדו DRS ורפאל סיפקו את המשלוח הראשון של מערכות מעיל רוח בהתאם להסכמים שנחתמו בשנת 2018 ובתחילת שנת 2019 בשווי כולל של כחצי מיליארד דולר.

לפי ההסכמים הללו, צבא היבשה וכן הצי האמריקני, יציידו את חטיבות השיריון שלהם במעיל רוח. רפאל, יחד עם השותפות העסקיות ובשיתוף הצבא האמריקני, פעלו רבות בכדי להתאים את מערכת-מעיל רוח לטנקים ולצרכים האמריקאים- זאת באמצעות תהליך שכלל פעולות הנדסה משותפות, אישורי בטיחות ואינטגרציה. כחלק מהחוזה, יותר מ-50% מייצור המכלולים של מערכת מעיל רוח מתבצע במספר מדינות בארה"ב, מה שתורם להגדלת שוק העבודה, הייצור, והרחבת ההזדמנויות בשוק האמריקני.

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר-אבן: "רפאל גאה לספק את המשלוח הראשון של מערכת מעיל רוח ללוחמים האמריקנים, זאת תוך עמידה מלאה במסגרת הזמנים המאתגרת שהוקצבה לנו- מסגרת זמנים ששילבה תהליכי ייצור ואינטגרציה לצד ניסויים בתרחישים מאתגרים במיוחד. זהו סיפוק גדול לדעת שטכנולוגיה המפותחת בישראל לאורך שנים של השקעה, ניסויים ופעילות בשדה הקרב, תהווה תפקיד מהותי בהגנה על חיי חיילים אמריקנים, בדיוק כפי שהגנה על חיי חיילים ישראלים. מערכת 'מעיל-רוח' גרמה למהפכה בשדה הקרב המודרני, ושינתה את תפיסת משימות התמרון היבשתי".
 
וויליאם ג'יי לין, מנכ"ל ליאונרדו DRS: "אנו גאים לספק את מערכות ההגנה המתקדמות הראשונות עבור הטנקים שלנו, בכדי להעניק ללוחמים בחזית שכבה הכרחית של שרידות כנגד איומים קיימים ומתפתחים בשדה הקרב. השותפות שלנו בין לאונרדו DRS לרפאל פעלה ללא לאות בכדי להביא טכנולוגיה מוכחת קרב זו לצבא ארה"ב, תוך שיפור המערכת – זאת בכדי לענות על הצרכים והדרישות המחמירים של הלקוח".
 

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט