שובן של המחאות במצרים: אלפים הפגינו נגד א-סיסי

הפגנות רבות משתתפים התקיימו בבירה קהיר ובערים נוספות נגד הנשיא א-סיסי במחאה על השחיתות במדינה. המפגינים קראו להדחתו: "סיסי לך הביתה"

שובן של המחאות במצרים: אלפים הפגינו נגד א-סיסי

ההפגנות במצרים. צילום: AP

הפגנות רבות משתתפים התקיימו בסוף השבוע בקהיר ובכמה ערים במצרים, במסגרתן קראו המפגינים, רובם צעירים, לסילוקו של הנשיא א-סיסי, אותו האשימו בשחיתות וקראו להדחתו. הנשיא מצידו הכחיש את כל ההאשמות.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

ההאשמות נגד הנשיא החלו ברשתות החברתיות וגלשו לרחובות קהיר. מדובר בהפגנות הגדולות ביותר נגד הנשיא המצרי מאז עלה לשלטון לפני שש שנים.

ההפגנות והמחאה נגד א-סיסי החלו, בין היתר, בפרסומים ברשתות החברתיות של מוחמד עלי, לשעבר מהנדס בניין, שעבד עם הצבא המצרי. הוא הציג סרטונים המאשימים את א-סיסי ובכירים במצרים בניצול לרעה של כספי ציבור. מוחמד עלי, שחי בגלות בספרד, טוען ומפרסם שא-סיסי והגנרלים שלו בזבזו מיליארדי לירות מצריות על וילות, מלונות פאר וארמונות לחוף הים.

בכיכר תחריר בקהיר הפגינו מאות בני אדם והמשטרה הפעילה אמצעים לפיזור הפגנות. ההפגנות, כאמור, התקיימו גם באלכסנדריה, סואץ, בדמייט ובמנסורה.

 

אולי יעניין אותך גם

הפגנה בדיסלדורף, גרמניה למען הכורדים, אוגוסט 2021. צילום: DPA/Picture Alliance via REUTERS

ESET מדווחת על נוזקת ריגול אחר מטרות כורדיות

חברת אבטחת המידע חשפה כי התוקפים הפיצו אפליקציות זדוניות באמצעות שישה פרופילים מזויפים בפייסבוק, במסגרת קמפיין שהתחיל לפעול לפני שנה וחצי לפחות