ארה"ב הביעה תמיכה בישראל: "זכותה להגן על עצמה מפני איראן"

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו שוחח עם ראש הממשלה לאחר תקיפת ישראל בסוריה. נשיא לבנון: "התקיפה בביירות - הכרזת מלחמה" 

ארה"ב הביעה תמיכה בישראל: "זכותה להגן על עצמה מפני איראן"

רה"מ נתניהו ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו. צילום: AP

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הביע תמיכה בזכותה של ישראל "להגן על עצמה מפני איומי משמרות המהפכה של איראן". פומפיו צייץ בטוויטר כי שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא התקיפות בסוריה והביע תמיכה בתקיפות הרחפנים שבוצעו "כחלק מזכות ההגנה העצמית של ישראל".

דובר של צבא ארה"ב, קולונל ג'ונתן קונריקוס, אמר לסוכנות הידיעות אי.פי כי ישראל עוקבת מזה חודשים אחר כוונות כוח אל קודס לשגר רחפני נפץ לעבר ישראל. במקביל, מוחסיין רזאי, מזכיר המועצה המייעצת העליונה בטהרן, הכחיש את טענות ישראל כאילו איראנים נפגעו בתקיפת מטרות ליד דמשק.

נשיא לבנון מישל אעון אמר אתמול כי מתקפת הרחפנים הישראלית בביירות, לדבריו, כמוהה כהכרזת מלחמה נגד לבנון, וכי יש ללבנון זכות להגן על עצמה. סוכנות אל-מנאר דיווחה אתמול כי לטענת ארגון חיזבאללה, שני רחפנים שנפלו ברובע דאחייה שבדרום ביירות, היו "התקפות התאבדות", וכי בשניהם היה חומר נפץ. הרחפנים גרמו נזק למרכז התקשורת של חיזבאללה. כך על פי דיווחים ערביים.

אולי יעניין אותך גם

FILE PHOTO: China's President Xi Jinping gives a speech following a swearing-in ceremony to inaugurate the city's new leader and government in Hong Kong, China, July 1, 2022, Selim Chtayti/Pool via REUTERS/File Photo
 

פרשנות | סין-טאיוואן: הדרך למלחמה פתוחה וקרובה מתמיד

התרגיל הצבאי הסיני חסר פרופורציות לפרובוקציה האמריקאית של ביקור יושבת ראש בית הנבחרים, והוא מגיע, כאמור, לאחר חודשים רבים של הגברת המהלכים הצבאיים הסינים בסמוך לאי | נראה כי הדרך לכיבוש האי הטייוואני קרובה מתמיד