דוהר לתוך התחנה: תיעוד הפיגוע בגוש עציון

צעירים בני 18 ו-20 נפגעו קשה ובינוני על ידי רכב שדהר לכיוונם בעת שעמדו בתחנת אוטובוס סמוך לגוש עציון. שוטר שהיה בדרכו לביתו ועבר במקום חיסל את המחבל

דוהר לתוך התחנה: תיעוד הפיגוע בגוש עציון

תיעוד הפיגוע מתוך מצלמת הרכב של השוטר שחיסל את המחבל. באדיבות משטרת ישראל

שוב פיגוע בגוש עציון: שני צעירים בני 18 ו-20 נפצעו באורח קשה ובינוני בפיגוע דריסה סמוך ליישוב אלעזר. רכב שהגיע לצומת, דהר לעברם ופגע בשניים שעמדו בתוך תחנת אוטובוס. כתוצאה מהפגיעה הרכב התהפך לתוך תעלה סמוכה. מבצע הפיגוע חוסל על ידי אדם שעבר במקום.

תיעוד הפיגוע מרכב השוטר:

 

מי שחיסל את המחבל היה שוטר ממרחב חברון שהיה בדרכו לביתו לאחר שסיים משמרת. מהמשטרה נמסר כי הוא הבחין ברכב שנוסע במהירות לעבר תחנת אוטובוס ופוגע בשני הצעירים שעמדו בתחנה. השוטר זיהה שהנהג הדורס מנסה לצאת מהרכב וביצע לעברו ירי.

זירת הפיגוע בגוש עציון. צילום: יוסף חיים ישראל, תיעוד מבצעי מד"א

פרמדיק מד"א ליאור לוי שטיפ  בפצועים סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בתעלה מאחורי תחנת האוטובוס נער וצעירה. הנער היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה בראשו ומפגיעה רב מערכתית, והצעירה הייתה בהכרה מעורפלת. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים, שכלל הרדמה והנשמה של הנער, ופנינו אותם לבתי החולים".

כוחות צה"ל בזירת הפיגוע. צילום: דובר צה"ל

בחמאס בירכו על פיגוע הטרור ואמרו כי הפיגועים האחרונים מתרחשים בשל האירועים בהר הבית. "הזעם הגובר של עמנו ואירועי הדריסה והדקירה הם תגובה לפריצות החוזרות למסגד אל-אקצא", נאמר בהודעת הארגון. בחמאס אף הזהירו כי "המשך האירועים בירושלים וביהודה ושומרון יביא לפיצוץ מחדש של האזור".

הפיגוע היום מגיע על רקע הסלמה מסוימת בפעילות הטרור באזור יו"ש. אתמול נדקר שוטר בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים. שני המחבלים הפלסטינים שתקפו אותו בסכין חוסלו. בשבוע שעבר נרצח בפיגוע בגוש עציון החייל דביר שורק ז"ל, נדקר למוות על ידי שני פלסטינים. לאחר שתי יממות, הציחו כוחות הביטחון לעצור את השניים בכפר בית כחיל.

אולי יעניין אותך גם