האמריקנים מחמשים את בחריין בטילי "פטריוט"

ארה"ב תספק למדינת המפרץ 60 טילי "פטריוט" וציוד נלווה נוסף. בכך, הפכה בחריין למדינה ה-17 מדינות בעולם שתתחמש במערכת "פטריוט" תוצרת ריית'יאון

האמריקנים מחמשים את בחריין בטילי "פטריוט"

מערכת הפטריוט (ארכיון). צילום: AP

בחריין וממשלת ארה"ב הסכימו על רכש מערכות הגנה מבוססות טילי "פטריוט" מתקדמים. החוזה יידון תחילה בין וושינגטון לבין יצרנית "הפטריוט" חברת ריית'יאון.

ריית'יאון הודיעה כי בחריין היא הלקוחה ה-17 במספר של טילי "פטריוט" בעולם, כולל ארה"ב עצמה. DEFENSE NEWS דיווח כי לא נמסרה כמות הטילים שבחריין מבקשת לרכוש, אולם על פי פרסומי הסוכנות לשת"פ ביטחון והגנה, תכלול העסקה 60 טילי "פטריוט" בעלי יכולות מתקדמות-משופרות, 36 מערכות הנחייה, תשעה משגרים, שתי מערכות מכ"ם, תחנת פיקוד ופיקוח וציוד נלווה.

בין המדינות שרכשו באחרונה טילי "פטריוט" – פולין, שבדיה ורומניה, ואילו במזרח התיכון – סעודיה, איחוד האמירויות וקטאר. בשנים האחרונות מכרה חברת ריית'יאון מערכות "פטריוט" בסכום כולל של כ-18 מיליארד דולר.

אולי יעניין אותך גם

מייסדי ארמיס, יבגני דירדוב ונדיר יזרעאל. צילומים: אלעד מלכה

ארמיס מגייסת 300 מיליון דולר לפי שווי של 3.4 מיליארד דולר

גיוס זה מתבצע שמונה חודשים לאחר גיוס קודם, בשווי של 2 מיליארד דול. כל הכסף ייכנס לקופת החברה, שמתכננת לרכוש חברות חדשניות בתחומי פעילותה, להרחיב את מערכי השיווק והמכירות ולהגדיל בשנה את מספר העובדים