צבא ארה"ב ייבחן ירי "ספייק" ממסוק אפאצ'י

הצבא האמריקני יערוך ניסוי שייקבע האם ניתן לירות את הטילים הישראליים של רפאל מהאפאצ'י, לקראת החלטה על חימוש עתיד

צבא ארה"ב ייבחן ירי "ספייק" ממסוק אפאצ'י

טילי "ספייק" (ארכיון). צילום: AP

במטרה לשפר את כוח האש של מסוקי אפאצ'י AH-64E, יערוך החודש צבא ארה"ב תצוגה וניסוי של ירי טילי "ספייק" תוצרת רפאל ממסוקי אפאצ'י. על פי פרסום בג'יינס, התצוגה תתקיים בבסיס יומה, שמדינת אריזונה, וייבדק האם ניתן לשגר טילי "ספייק" מהמסוק האמריקאי.

צבא ארה"ב הודיע כי "התצוגה תקבע אם ניתן לשגר טילי מסוג זה ממסוק קרב של הצבא, ומידע זה חשוב לקראת קבלת החלטות על חימוש עתידי, ובעיקר חימוש המשוגר ממסוקי קרב".

מנהל התכנית, גנרל וולטר רוגן, הסביר שהתכנית מיועדת לפתח יכולות חדשות של שת"פ בין מסוקי קרב לבין כלי טיס בלתי מאויישים, מערכות נשק ארוכות טווח וכלי רכב קרביים של הדור הבא. כך יפעלו כמה מערכות נשק שונות כגוף אחד. "אנו מדברים היום על קטלניות בשדה הקרב, והתכנית שאנו עוסקים בה, כוללת ניסויי ירי טילים ממסוק קרב, היא חוליה במערך החדש", אמר גנרל רוגן.

 

אולי יעניין אותך גם

By Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres - Arbeitsbesuch Israel, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48840782

דעה | באוסטריה ראש המדינה התפטר בשל חשד בפלילים. בישראל?

סבסטיאן קורץ, פוליטיקאי צעיר שהרבה תלו בו תקוות, התפטר מתפקידו כראש המדינה ימים אחדים אחרי שנפתחה נגדו חקירה בחשד לעבירות שוחד והפרת אמונים. בישראל אין חוק או נורמה המגבילים ראש ממשלה מכהן בהקשר זה