המשטרה מפרסמת מכרז לרכש 8000 רובים

לאחר ביטולו של מכרז קודם בשנה שעברה בעקבות בעיות בניהולו, יוצאת המשטרה במכרז חדש דומה של אלפי רובי סער

המשטרה מפרסמת מכרז לרכש 8000 רובים

לוחמי משטרת ישראל בגזרת ירושלים. צילום: AP

פרסום של משטרת ישראל מגלה כי הארגון יוצא מחדש למכרז עבור רכש רובי סער. היקף המכרז המירבי הוא 8000 רובים כאשר הזמנה בודדת תהיה במינימום של 20 יחידות לפי הדרישה בפועל. "המשרד לביטחון פנים על כל גופיו, שב"ס , כב"ה וכן משרדים נוספים אשר יאושרו ע"י החשכ"ל, רשאים להתקשר על פי תוצאות מכרז זה וכל תנאיו", כותבים בפרסום.

המכרז מסמן העדפה לייצור ישראלי וכן חובת רכש גומלין בעסקה של יותר מ-5 מיליון דולר או התקשרות המשך של יותר מחצי מיליון דולר שמשתתף בהן ספק זר או יבואן.

הדרישות במכרז הן ל-AR-15 בתצורה 5.56X45 באורך קנה 11.1 או 14.5 אינטש. עוד עולה מהמכרז כי בכוונת משטרת ישראל לפרסם בעתיד מכרז לרכש מונה ירי על כלל הנשקים של הארגון.

נזכיר כי בעבר המשטרה פרסמה מכרז דומה, כפול בתכולתו, וביטלה אותו. לישראל דיפנס נודע כי בעקבות כשלי הניהול במשטרה של המכרז הקודם, חלק מהמציעים הפוטנציאליים בארץ לסוג זה של רובים שוקל לא להשתתף במכרז החדש.

 

 

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | טוב שלמשטרה יש כלי מעקב טכנולוגיים - הדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים 

כולנו רוצים לחיות במדינה עם פחות פשע וטרור, אבל לא מוכנים לשלם את המחיר הדרוש לכך. שימוש בכלי מעקב כמו זה של NSO הכרחי בעולם של ימינו עבור גופים כמו משטרה או שב״כ. הפיקוח הכרחי והדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים