דו"צ: צה"ל הקפיץ שתי חטיבות חי"ר ושריון לדרום

דו"צ: צה"ל הקפיץ שתי חטיבות חי"ר ושריון לדרום

הבית שנפגע בירי הרקטה (צילום: AP)

בסיום הערכת מצב שביצע הרמטכ"ל עם ראש השב"כ, אלוף פיקוד דרום וגורמים בכירים נוספים, והוחלט על הקפצת שתי חטיבות חי"ר ושריון לאזור הדרום. עוד הוחלט על גיוס מילואים במספר מערכים כגון מערך ההגנה האווירית. עוד סוכם על ביטול מרחב הדייג ברצועת עזה וסגירת המעברים לעזה.
 
דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר בשיחה עם כתבים צבאיים כי "ב-5:24 נורתה רקטה מאזור רפיח ל-120 ק"מ למושב משמרת. מדובר ברקטת חמאס מייצור עצמי מעמדת שיגור של חמאס. אנו רואים בחמאס אחראי". עוד הוסיף מנליס כי "זה אירוע חמור וכך מתייחסים אליו".
 
כזכור הבוקר פגעה רקטה פגיעת ישירה בבית במושב משמרת שבשרון. באירוע נפצעו באורח קל עד בינוני 7 בני אדם. נזק רב נגרם לבית שנפגע.
 
באשר לנושא הפעלת כיפת ברזל אמר מנליס כי "'כיפת ברזל' מגנה על אזורים על פי הערכת מצב וצרכים מבצעיים. צה"ל משפר מוכנות למגוון תרחישים. לא אתייחס להיבטים מודיעיניים של האירוע. בעורף כרגע שיגרה ואם יהיו שינויים נודיע".

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל. צילום: רפאל

רפאל רוצה להתחיל להתחרות בתחום לוויניי התצפית? מגייסת אנשי מקצוע בתחום 

בדרישת התפקיד למנהל פרויקט נרשם: ״הובלת תכן לווין ויזינטי״. ייתכן והמטרה היא לפתח מטע״ד או לווין שלם לשוק הלווינים הקטנים. עם זאת, עולה השאלה מאיפה רפאל תביא את ההשקעה הדרושה להכנס לשוק זה