הערכה בצה"ל: ירי הרקטות על ידי חמאס לעבר גוש דן בוצע בטעות

בצה"ל גוברת ההערכה כי הירי בוצע בטעות, עם זאת, על אף שנראה כי לא הייתה כוונה לבצע את הירי, צה"ל רואה בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה. בתגובה לירי הותקפו במהלך הלילה כמאה יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי הרצועה. 

הערכה בצה"ל: ירי הרקטות על ידי חמאס לעבר גוש דן בוצע בטעות

התקיפות בעזה (צילום: AP)

גוברת ההערכה בצה"ל כי הירי שבוצע על ידי חמאס לגוש דן בחמישי בלילה מקורו בטעות. עם זאת, על אף שנראה שלא הייתה כוונה לבצע את הירי, התגובה הישראלית לא התחשבה בכך וצה"ל רואה בחמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה וממנה. בתגובה לירי תקף צה"ל כמאה יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי רצועת עזה במהלך השעות לאחר הירי לעבור גוש דן.
 
אמש, נורו שתי רקטות מסוג פאגר 75 לעבר מרכז הארץ. לא היו נפגעים בנפש ולא נזק. בעקבות הירי, מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמאה יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה.

בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל. 

בנוסף נתקף אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה. מדובר באתר תת קרקעי ובו יכולת לייצור רקטות ברצועת עזה. בנוסף נתקפו מספר מתחמים צבאיים, בהם מוצב של הכוח הימי של חמאס המשמש גם הוא לייצור אמצעי לחימה. במהלך הלילה נתקף מתחם אימונים צבאי המשמש כמרכז של מערך הכלים האוויריים הבלתי מאויישים של חמאס בדרום רצועת עזה. כמו כן נתקפו מוצבים ומספר תשתיות תת קרקעיות.
 
בשעות הבוקר הושמעה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. זוהו ארבעה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח הארץ. לוחמי כיפת ברזל יירטו שלושה שיגורים.

 

אולי יעניין אותך גם