רפאל חושפת לראשונה טיל אוויר-שטח מתקדם: ה"ROCKS"

מדובר בטיל מונחה, לטווחים ארוכים במיוחד המסוגל לנטרל מטרות מתחת לפני השטח (תת-קרקע). הטיל יוצג השבוע לראשונה במסגרת הסלון האווירי בהודו- AeroIndia

 

רפאל חושפת לראשונה טיל אוויר-שטח מתקדם: ה"ROCKS"

רוקס על גבי מטוס קרב (צילום: חברת רפאל)

רפאל מערכות לחימה מתקדמות, תציג לראשונה, טיל חכם מתקדם המפותח ומיוצר ברפאל, במסגרת הסלון האווירי בהודו, AeroIndia. הטיל החדש מצויד בראש קרבי קטלני המסוגל להשמיד מטרות מעל פני השטח או הרבה מתחת לפני השטח באזורים מוגנים היטב.

"רוקס" משוגר מטווחים משמעותיים מנגד, הרבה מחוץ לאזורי הכיסוי של מערכות ההגנה האוויריות של האויב – ומבצע מסלול במהירות על-קולית לכיוון המטרה. דבר זה מצמצם את חשיפתו של המטוס המשגר מאיומי האויב, כמו-גם, משפר את סיכויי ההצלחה לפגיעה במטרות. ניתן להשתמש בו כנגד מטרות איכות, בין אם נייחות או מדלגות, ואפילו בזירות אשר בהן האויב מפעיל אמצעי נגד ושבשים  כנגד מערכות ה-GPS.

"רוקס" משתמש במערכות INS/GPS  שלו לניווט הביניים, בעוד שאת הביות הסופי אל המטרה מבצע הטיל על ידי שימוש בראש ביות ועיבוד תמונה מתקדמים, אשר מבטיחים פגיעה בדיוק גבוה, תוך התגברות על כל חסימה או הטעייה של מערכות ה-GPS.

"אנו חושפים את "רוקס" כאן בסלון האווירי בהודו. התערוכה מאפשרת לנו להציג מגוון מערכות ולראשונה גם את הטיל המתקדם החדש". אומר יובל מילר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת אוויר ומודיעין ברפאל. "ב"רוקס" אנו מיישמים מספר טכנולוגיות, חלקן גם מיושמות במערכת ה"ספייס" (ברד פלדה) המבצעית. אנוו יכולים לספר בגאווה שהחל משנת 2018, רפאל ממוצבת באופן מעולה בהודו עם בסיס תעשייתי איתן, הכולל Joint-Venture, חברות בת מקומיות ושרשרת אספקה מקומית הודית עשירה. זה מכניס את הטכנולוגיות והמוצרים שלנו ללב הכוונות ההודיות של "MAKE IN INDIA".

 רפאל פועלת כבר מעל ל-20 שנים בהודו, ובבעלותה מספר חברות בת וכן שותפויות עסקיות רבות. רפאל הקימה מפעלים ופסי ייצור בהודו במסגרתם היא מספקת העברת ידע וטכנולוגיות להודים, ועתידה להעסיק מאות עובדים הודיים בהמשך.

***

צילום: הטיל רוקס בביתן רפאל בתערוכה, צילום: חברת רפאל

 

 

אולי יעניין אותך גם