דיווח: תעשייה אווירית מנהלת מו"מ עם קולומביה על הברק-8

לפי פרסומים גלויים תעשייה אווירית נמצאת במו"מ עם קולומביה סביב מכירת מערכת , ככל הנראה הסיבה לכך היא התחממות הגבול עם ונצואלה וחשש כי מאדורו ינקוט בפעולה צבאית מונעת

תעשייה אווירית מנהלת מו"מ עם קולומביה על מכירת מערכת הברק-8, כך לפי פרסומים גלויים (חלקם לא נכונים, אך כן חושפים כי מתקיים הליך בין המדינות). בתעשייה אווירית מסרבים להתייחס לדברים.

לפי אותם פרסומים, אחד הזרזים לרצון של קולומביה בהגנה אווירית מתקדמת הוא המשבר בוונצואלה. בימים האחרונים הצבאות של המדינות מרכזים כוחות בגבול, כאשר דיווחים גלויים טוענים כי ארה"ב ביקשה להשתמש בבסיסים של קולומביה לתקוף את צבא ונצואלה בעת הצורך. בשלב זה נראה כי קולומביה לא מאשרת לארה"ב להשתמש בבסיסים בתחומה, אולם החשש מאיומים אוויריים גובר.

נזכיר כי לונצואלה יש מערכת S-300 שרכשה מרוסיה בעבר, אותה חשפה לאחרונה. כך לפי פרסום של חברת ISI הישראלית.

ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה.

אולי יעניין אותך גם

Photo: Wojciech Grzedzinski for Washingtonp Post, SES of Ukraine in the Zaporizhzhia region, Slava Ratynski, Serhii Hudak, Sasha Maslov for Zeit, Pavel Petrov, Marek M. Berezowski, George Ivanchenko, Anadolu Images by AA.

צבא אוקראינה מפעיל גדוד קומנדו שמבצע פעולות חבלה בתוך שטח רוסיה 

הכוח המיוחד, שכינויו SHAMAN BATTALION, כפוף ישירות למנהלת המודיעין של משרד ההגנה האוקראיני. הכוח מגיע ליעדים ברגל או במסוקים