משרד הביטחון ירכוש מאיטליה 7 מסוקי אימון מתקדמים לחיל האוויר

מנכ"ל משרדי הביטחון של ישראל האלוף (במיל') אודי אדם ומנכ"ל משרד ההגנה האיטלקי ניקולו פלספרנה על הסכם בין המדינות לרכש שבעה מסוקי אימון מתקדמים לבית הספר לטיסה של חיל האוויר. המסוקים החדשים יחליפו בהדרגה את מסוקי הסייפן (בל 206) הוותיקים. משרד ההגנה איטלקי התחייב לרכש ביטחוני בהיקף דומה

מתוך טקס החתימה על ההסכם (צילום: דוברות משרד הביטחון)

בהמשך לאישור ועדת השרים להצטיידות, חתמו מנכ"ל משרדי הביטחון של ישראל האלוף (במיל') אודי אדם ומנכ"ל משרד ההגנה האיטלקי ניקולו פלספרנה על הסכם בין המדינות לרכש שבעה מסוקי אימון מתקדמים לחיל האוויר. בטקס החתימה בקריה בת"א השתתפו גם ראש מנהל הרכש של משרד ביטחון מר אבי דדון, ראש משלחת הרכש בארה"ב, דובי לביא ובכירים נוספים.

שבעת מסוקי אימון, שירכוש משרד הביטחון עבור בית הספר לטיסה של חיל האוויר, יחליפו בהדרגה את מסוקי הסייפן (בל 206) הוותיקים שנמצאים בשירות בחיל האוויר מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת. המסוקים האיטלקיים מסוג AW119KX הם מתוצרת חברת 'לאונרדו' האיטלקית ומשרתים בעשרות משטרות וארגוני ביטחון ברחבי העולם.

יצרנית המסוקים, 'לאונרדו', היא זו שייצרה את מטוסי האימון ('הלביא') של חיל האוויר במסגרת עסקת התמורות הקודמת. מטוסי הלביא טסו עשרות אלפי שעות עד כה ונחשבים להצלחה גדולה. היקף העסקה נאמד ב-157 מיליון דולר והוא כולל גם תמיכה ואחזקה ל-20 שנה.

המדובר בעסקת המשך לעסקת התמורות בין ממשלות ישראל ואיטליה, שנחתמה בשנת 2011 ושבמסגרתה רכש משרד הביטחון הישראלי 30 מטוסי אימון בתמורה ללוויין תצפית ולשני מטוסי התראה מתוצרת ישראל. גם בעסקה הנוכחית התחייבה ממשלת איטליה לרכש ביטחוני בהיקף דומה לעסקת המסוקים.

ההסכם שנחתם היום מהווה ביטוי נוסף ליחסים הביטחוניים והכלכליים ההדוקים בין ישראל ואיטליה.

**

צילום: הדמייה של המסוק החדש, דוברות משרד הביטחון