דיווח: תעשייה אווירית מכרה עוד הארופים להודו. ויש גם מו"מ על שני מטוסי משימה חדשים

ראש המל"ל וראש הממשלה שמים פעמיהם לשוק ההודי מול מאמצים מנגד של הממשל הצרפתי לדחוק את תעשיות הנשק הישראליות. צרפת מציעה להודו מטוסים, טילי נ"ט ותותחים במטרה לסגור עם ההודים עסקת חבילה. מנגד מציעה ישראל ספייק, הארופ, מטוסי משימה ותותחים ויש גם סוכנות סייבר חדשה לצבא הודו 

אתר business-standard מדווח כי הודו רוכשת עוד 15 יחידות מל"ט מתאבד מסוג הארופ מתעשייה אווירית. לפי הפרסום, עד היום רכשה הודו 100 יחידות. דיווח אחר של אתר timesofindia.indiatimes חושף כי המשא ומתן על שני מטוסים משימה חדשים להודו עם מכ"מים של אלתא חזר לשולחן.

נזכיר כי לאחרונה טס מאיר בן שבת, ראש המל"ל להודו ובעוד כשבועיים גם נתניהו אמור לטוס להודו. על הפרק ישנן עוד שתי עסקאות לדחוף, אחת של טילי הספייק של רפאל ושנייה של תותחים של אלביט שמתחרה מול נקסטר הצרפתית.

מעניינת העובדה שבסוף המדינה שמנסה לדחוק את ישראל מחוץ לצבא ההודי היא צרפת, בנוסף לארה"ב. בעוד ארה"ב הציעה את הג'אוולין מול הספייק, צרפת כבר מכרה להודו אצווה אחת של טילי מילאן, כך לפי דיווח של economictimes.indiatimes.

 

אולי יעניין אותך גם

הועדה המשותפת של הסכם הגרעין האיראני, אתמול (ג׳) בווינה. צילום: Handout via REUTERS

איראן: השיחות בווינה היו ״קונסטרוקטיביות״, יתחדשו בשישי

הניסיונות להחיות את הסכם הגרעין האיראני באמצעות מו״מ עקיף בין טהרן לוושינגטון נפתחו אתמול בווינה. ״זהו צעד מבורך״, אמר מזכיר המדינה האמריקני, אך גם ציין כי הוא צופה מו״מ קשה