לא דולפין. דקר. מפקד חיל הים הגדיר דגם חדש לצוללות החדשות

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, קבע בתום תהליך ארוך של התייעצויות כי שמה של הצוללת השישית הנבנת בימים אלו ישתנה והשם ׳דקר׳ יהפוך להיות שם הדגם של הצוללות החדשות ולכל אחת מהן יינתן שם משלה

צילום: דובר צה"ל

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, קבע בתום תהליך ארוך של התייעצויות כי שמה של הצוללת השישית הנבנת בימים אלו ישתנה והשם ׳דקר׳ יהפוך להיות שם הדגם של הצוללות החדשות ולכל אחת מהן יינתן שם משלה. נציגי זרוע הים עדכנו בהחלטה את מרבית המשפחות השכולות של הצוללת אח״י דקר באופן פרטני, במהלך היממה האחרונה.
 
החלטה זו היא סיומה של שורה של תהליכים, שכללו גם שיח עם משפחות הנופלים וסדרת התייעצויות עם בכירי הזרוע בעבר ובהווה. ההחלטה הביאה בחשבון את התנגדות חלק מהמשפחות לקריאת אחת הצוללות החדשות על שמה של הצוללת דקר לצד הרצון בהנצחת לוחמי הצוללת.
 
בסופו של תהליך הבחינה, החליט מפקד זרוע הים על הנצחת אח״י דקר כשם הדגם של צוללות הדור הבא שילוו את זרוע הים בעשרות השנים הבאות. לדברי מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט: ״החלטה זו נשענת על הכבוד העצום שראוי שיינתן לחלליה של אח״י דקר וכל מוקירי זכרם. זרוע הים תמשיך לתמוך בכלל משפחות חלליה, בכבוד ובהערכה רבה, כפי שעשינו משך כל שנות קיומנו. כולי תקווה כי בכך תסתיים המחלוקת וכולנו נביט יחדיו עת צוללות העתיד תיכנסנה לשירות פעיל בזרוע הים״.

אולי יעניין אותך גם