יורוסאטורי 2018: סילבר שאדו תחנוך את ה-SNAKE - רובה הדור הבא שלה

ה-Snake, כפול-הקנה, המופעל בגז בקליבר 5.56x45 מ"מ, הוא החבר החדש במשפחת רובי "גלבוע"

יורוסאטורי 2018: סילבר שאדו תחנוך את ה-SNAKE - רובה הדור הבא שלה

צילום: חברת סילבר שאדו

סילבר שאדו מציגה את רובה הדור הבא Gilboa DBR-SNAKE בקליבר 5.56x45 מ"מ בתערוכת יורוסאטורי 2018 שתיערך בפריז. זהו החבר החדש במשפחת רובי "גלבוע", ורובה ה- ה-AR כפול-הקנה היחיד בעולם, המופעל על ידי גז. בנוסף לכוח האש המשמעותי שלו, המשקל הכולל של כלי נשק זה הופחת באופן משמעותי.
 
ה- SNAKE כפול-הקנה מאפשר מעבר מהיר יותר בין מטרות מרובות על-ידי פגיעת שני כדורים במטרה עם כל ירייה, ובמשיכת ההדק מצד לצד, ובכך ממזער את הזמן המיועד לכל מטרה. לרובה  קולט עליון וקולט תחתון רחבים יותר כדי לשלב בין שתי מערכות ירי עצמאיות. שני הקנים המקבילים במרחק של 3  ס"מ ממרכז כלי הנשק. הרובה בקליבר  5.56x45 מ"מ שוקל  4.5 ק"ג ללא מחסנית ואורכו הכולל הוא 790 מ"מ, עם אורך קנה של 292x2 מ"מ ("11.5) ורוחב של  92 מ"מ. מצב הירי הוא חצי-אוטומטי כפול.
 
בין היתרונות הרבים של הרובה ניתן למנות את התייתרות הצורך בשני מנגנונים הפועלים כל הזמן –  וכך ניתנת לחייל עוצמת אש כפולה, חדירה גבוהה יותר עקב מקבצי ירי צמודים יותר  ודיוק גבוה יותר במהלך ירי דרך זכוכית מוקשה כאשר סיבוב הירי הראשון מחליש את התנגדות החומר. החלק העליון של הרובה הבנוי עם מסילות "פיקטיני" מאפשר הרכבה של אמצעי אופטיקה שונים, לייזרים, ואביזרים טקטיים אחרים. רובי  ה-"גלבוע" תואמים את תקני צבאות ארה"ב ונאט"ו והם בנויים עפ"י תקני MIL-STD ו- MIL-SPEC.
 
לדברי מיקי שוהם, סמנכ"ל שיווק ומכירות של החברה, "אנו שמחים לחשוף את רובה ה-DBR-SNAKE "גלבוע" בקליבר 5.56x45 מ"מ המופעל בגז. פיתחנו כלי נשק כפול-קנה, בעל עוצמת אש כפולה, עם משקל הקרוב לרובה רגיל. המשקל קל יותר נובע מהעדר בוכנה, וכן מהעובדה שרכיבים רבים ברובה עשויים מחומרים מרוכבים במקום אלומיניום".

אולי יעניין אותך גם

Ayatollah Seyyed Ali Khamenei - IRNA

דעה | זמן הפריצה של איראן מבוסס פוליטיקה - לא טכנולוגיה

ממשלת ישראל משווקת לציבור הנחות מקלות ביחס להתקדמות פצצת הגרעין של איראן. חומרים גלויים על ציר הזמן יגלו כי איראן השלימה את כל חלקי הפאזל הטכנולוגיים וההחלטה לפרוץ לפצצה  - פוליטית בלבד. בישראל בונים על התראה מוקדמת - ביום הכיפורים אנחנו יודעים איך זה נגמר