עולים על המפה

עמותת בוגרי 9900 משיקה שיתופי פעולה עם חברות מובילות בישראל

עולים על המפה

רן אחיטוב ושני מייסדי monday רועי מן וערן זינמן, ומנחה איתי חיות, כולם בוגרי 9900 (צילום: איתי מנדיל)

עמותת בוגרי 9900, אשר הוקמה על-ידי מספר מפקדים בכירים, קצינים וחיילים בוגרי 9900, החלה בחודשים האחרונים את פעילותה הרשמית. בראשות העמותה תא"ל (מיל') אלי פולק ואל"מ (מיל') יוסי אדלר אשר היו מפקדי 9900 בעברם. העמותה מנוהלת בפועל על ידי שיר אגסי.

מערך 9900 באגף המודיעין של צה"ל הינו המערך האמון על העולם החזותי, הגיאוגרפי והלוויינות ומספק איסוף ומודיעין מדרג המטכ"ל ועד לדרג הלוחם. מערך 9900 מורכב ממספר יחידות: מרכז המודיעין, שעוסק בפענוח, מחקר שטח ומיצוי החומרים לתובנות מבצעיות, כאשר המידע שהיחידה מנתחת מגיע מסנסורים לווייניים, מוטסים, תצפיות קרקעיות, מערכת מידע גיאוגרפית (GIS) ומידע גלוי; מרכז המיפוי והגיאו־אינפורמציה עוסק במיפוי לצרכים מבצעיים ולשאר צרכי צה"ל וקהיליית המודיעין; יחידת הלוויינות האוחזת בלוויינים המודיעיניים ועוסקת בכל משימותיהם, הטכנולוגיה והתחזוקה שלהם מרגע שיגורם; ויחידת השלף – סיירי האוויר.

למערך 9900 היסטוריה ארוכת שנים בצה"ל ובאגף המודיעין, כך שכיום נמנים על בוגריו למעלה מ-25,000 בוגרים.

בוגרי 9900 יוצאים לאזרחות עם ידע וניסיון בעולמות תוכן ובטכנולוגיות הנמצאים כיום בחזית הטכנולוגיה כדוגמת מערכות GIS ומידע מבוסס מיקום, GPSVR ו-AR, סייבר גיאוגרפי, Machine-Learning, ראייה ממוחשבת, חישה מרחוק, ניתוח שטח (Geo-spatial Intelligence), פענוח חזותי וכמובן עולם הלוויינות על כל רבדיו. לבוגרי 9900 ידע והתנסות ייחודיים ורחבים הכוללים גם פיתוח, שימוש והבנה בטכנולוגיות הכי מתקדמות שיש, לרבות סטארט-אפים מובילים בתחומים אלו.

העמותה הוקמה במטרה לגבש קהילה של בוגרי 9900 ולסייע לבוגריה בתחומים שונים החל מתעסוקה ונטוורקינג וכלה במלגות. העמותה פועלת לקידום בוגריה במשק ובחברה הישראלית ומתכננת להפעיל תכניות שונות לרבות יזמות, קידום סטרטאפים ופרויקטים, חינוך ותרומה לקהילה. כמו כן פועלת העמותה לשמר את מורשת המערך ולהנציח את נופליו.

בחודשים האחרונים החלה העמותה לייצר שותפויות עם חברות מובילות בישראל. בין החברות הללו ניתן למצוא חברות שלהן עולם תוכן משותף עם 9900 כדוגמת חברת Gett כמו גם חברות שהוקמו על ידי בוגרי המערך או מעסיקות רבים מבוגריו כדוגמת Monday.com (לשעבר Depulse) ו- Natural Intelligence. העמותה יחד עם שותפיה מארגנת פעילויות ליוצאי המערך בעולמות תוכן משתנים. פעילויות אלו נערכות אחת לחודשיים במסגרתן מתאפשר לבוגרי המערך לצפות בהרצאות במגוון תחומים לצד יצירת נטוורקינג עם בוגרים אחרים ועובדי החברות השונות.

בוגרי מערך 9900 לדורותיו (כולל בוגרי 9700 ו-869) יכולים להצטרף לעמותה בכתובת – www.9900.org.il.

אולי יעניין אותך גם

ארגוני המודיעין של בריטניה מגייסים דוברי מנדרינית לשירותיהם

הגיוס, המאסיבי יש לומר, של דוברי מנדרינית לשירותי המודיעין בבריטניה, החל לאחר שראש ה- GCHQ הכריז שבריטניה נמצאת במירוץ "חימוש" של עליונות סייבר מול סין