כוחות ביטחון פנים מיוחדים של מרוקו הופיעו עם רובי תבור תוצרת ישראל

כוחות ביטחון פנים מיוחדים של מרוקו, הDGSN, הופיעו עם רובה תבור מסוג X95 תוצרת חברת IWI. במרוקו מכחישים כי הרובים נקנו מישראל, וטוענים שרכשו אותם מספק אירופאי

כוחות ביטחון פנים מיוחדים של מרוקו (DGSN) הופיעו עם רובי תבור ישראלים מסוג Tavor X95. בתגובה לפרסומים ברשת, טוענים במרוקו שהרובים נרכשו מחברה אירופאית ולא מישראל. חלק מהטענות גורסות כי מדובר ברובים שמיוצרים תחת רישיון במפעל באוקראינה בשם RPC Fort.

עם זאת, הפרסום באתר menadefense שחשף את הנושא, ערך בדיקה מול המפעל באוקראינה שהכחיש שהוא מכר רובים כאלו למרוקו. לפי הפרסום, סוכנויות ייצוא הנשק של אוקראינה Ukroboronprom ו-Spectexnaeksport הכחישו גם הן את דבר ייצוא הרובים למרוקו.

כמו גם, המפעל באוקראינה לא מייצר X95 בקוטר 9 מ"מ כפי שנצפה בידי הכוחות המרוקאים. גם המשטרה הקנדית רכשה לאחרונה רובי Tavor X95 9mm ואישרה לאתר שזהו אותו סוג.

 

 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מימין לשמאל: מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי, שר האוצר אביגדור ליברמן, יו"ר התעשייה האווירית עמיר פרץ (קרדיט: התעשייה האווירית)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, ביקר בתעשייה אווירית

״הביקור שלי היום אינו ביקור ראשון בחברה ואני שמח לראות את הפיתוח וקפיצת המדרגה שהתעשייה האווירית עוברת בשנים האחרונות״, אמר ליברמן