ירדן חושפת בתערוכת SOFEX מל"ט סיני תוקף

ירדן חושפת בתערוכת SOFEX מל"ט סיני תוקף מסוג CH-4B, כך לפי פרסום של janes.com. ירדן מצטרפת לרשימת לקוחות הכוללת את מצרים, ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות ועיראק.

סגן Muath Moumani, קצין חיל האוויר הירדני המעורב בהפעלת צי ה- CH-4B, אמר לג'יינס כי ה- CH-4B נרכש מסין באפריל 2016 ומוצב בבסיס חיל האוויר סאהל נסאב ליד העיר אל-זרקא. ל- RJAF חמישה מל"טים, כל אחד עם תחנת בקרה קרקעית משלו. "אנחנו משתמשים בהם עכשיו להגנת הגבול ולסיור", אמר סגן מומני. הכטמ"מים הם חמושים, וחיל האוויר רכש עבורם שני סוגי חימוש: טילים מונחי לייזר AR-1 ופצצות מונחות AT-9. אף הקצין הירדני הסביר שניתן לחמש את הכטמ"מים גם בפצצות בלתי מונחות, אוטונומיות. 

הAR-1 הוא פיתוח של HJ-10 ויש לו אפשרויות שונות של ביות, כולל אינפרא אדום, לייזר חצי פעיל והנחיית טלוויזיה. במשקל 45kg, הנשק הוא למעשה המקבילה הסינית ל-AGM-114 Hellfire של ארה"ב. ה- AR-2 הוא טיל חדש במשקל 20 ק"ג עם הנחיה חצי-לייזר פעילה וטווח של 8 ק"מ.

ירדן רכשה גם את המסוק הלא מאויש של ליאונרדו ה-Schiebel S-100. כמו גם, חיל האוויר הירדני מתעניין במל"ט הסיני הגדול יותר, הCH-5 .

 

אולי יעניין אותך גם

תור מחוץ לתחנת דלק בנורפוק, ווירג׳יניה. צילום: REUTERS/Jay Paul

ארה״ב: תורים ארוכים לתחנות דלק בעקבות מתקפת סייבר על צינור נפט

נמשכת המתקפה שהתחילה ביום שישי האחרון, ותחנות דלק רבות בחוף המזרחי ובדרום ארה״ב הולכת ומידלדלת. מזכירת האנרגיה מנסה להרגיע את הרוחות, ומפצירה באמריקנים לא לאגור דלק מיותר לחינם