אלביט משתתפת במכרז מל"טים טקטיים בפורטוגל

קרדיט תמונה: דובר צה"ל

טקבר, אלביט מערכות, Airbus, AeroVironment ו- Altus מתחרות על מנת לספק יכולת מודיעין לצבא הפורטוגלי על בסיס כלי טיס קטנים ללא טייס. כך לפי פרסום של janes .

הרכש יתקיים עד שנת 2021 בהיקף ששה מליוני אירו והוא מבוצע על ידי סוכנות תמיכה ורכישה של נאט"ו (NSPA) באמצעות הסכם עם פורטוגל. בקשה להצעה (RFP) הונפקה ב -21 בדצמבר 2017 ונסגרה ב -28 בפברואר 2018. כעת בוחנים את ההצעות, וחוזה ומשלוח ראשוני צפויים השנה.

היקף הפרויקט כולל שנים עשר מערכות עם 36 כלי טיס. המטרה היא לאסוף מידע לתמיכה ביחידות הגדוד.

על פי הפרסום, פורטוגל מתכוונת לרכוש 36 כטמ"מים שאמורים לאסוף מודיעין עבור יחידות בגודל של גדוד. כל מערכת מורכבת משלושה כטמ"מים המשוגרים ידנית או ממשגר. הדרישה היא שכל כטמ"מ יהיה מצוייד במערכת ייצוב, מטע"ד אלקטרו-אופטי (EO/IR), חיישן צבע EO וחיישן IR, תחנה קרקעית עם מוניטור יום/לילה, מקלדות, מערכת לאיחסון מידע, סוללות נטענות וצג לחומר וידיאו.

על הכטמ"מ לכלול מערכת ניווט GPS  או גליליאו וערוץ תקשורת מוצפן. פורטוגל מעוניינת ברשיונות להפעלת תוכנה וחלפים ל-300 משגרים, 18 מסופי וידיאו ונתונים, יכולת לפעול עד 180 דקות ללא חיבור למקור כוח חיצוני. כן נדרש שהכטמ"ם יופעל  על ידי צוות של לא יותר משני אנשים, אפשרות להטיס שני מטוסים במקביל, מהירות שיוט לכלי הטיס 25-32 קשר, 90 דקות של טיסה אוטונומית ויכולת לרחף 30 דקות מעל מטרה לטווח של 10 ק"מ. 

 

אולי יעניין אותך גם

הר הבית: ירי זיקוקים בכינון ישיר באמצעות כוורת לעבר שוטרים. צילום: משטרת ישראל 

דעה | המהומות האחרונות מראות - יש לאסור ייבוא זיקוקי דינור עד להסדרה בחוק

המהומות האחרונות בהר הבית ובערי ישראל מוכיחות כי זיקוקי דינור הפכו לנשק החדש של הפורעים. עד להסדרה חוקית בכנסת שתפחית סיכון לכוחות הביטחון - יש לאסור ייבוא שלהם