מרגמה מדויקת שפותחה על ידי אלביט נמצאת בשירות הכורדים בסוריה. המתקין: קבלן אמריקאי

המרגמה המדויקת מסוג XM905 הותקנה בבסיס הראשון מתוך שניים שמקימים הכוחות המיוחדים של ארה"ב בצפון סוריה. המטרה: לספק הגנה לכורדים מול הכוחות הטורקים

פרסום של timeinc.net מגלה כי קבלן אמריקאי בשם Mistral התקין מרגמה מדויקת מסוג XM905 או AMPS באזור Manbij בצפון סוריה. הפרסום מבוסס על סרטון שפרסם ערוץ כורדי בשם kurdistan24.

הAMP היא מערכת מבוססת על מרגמה 120 מ"מ שמותקנת על בסיס רצפתי מסתובב 360 מעלות. המערכת ידועה גם בשם נוסף - EMTAS. המערכת היא פיתוח של הCARDOM של אלביט מערכות. המרגמה מותקנת בין היתר גם על נגמ"ש הסטרייקר.

"הדרך המשותפת של אלביט מערכות ומיסטרל מספקת פתרונות ירי מרגמה עקיף עבור הכוחות המזוינים של ארה"ב במשך יותר מ -15 שנים", כותבים באתר מיסטרל.

הצבת כוח רתק מדויק בצפון סוריה באזור בשליטת הכורדים מהווה חלק מפריסת הכוחות המיוחדים האמריקאים במטרתם לעצור את התקדמות הצבא הטורקי לתוך סוריה.  על פי הפרסום של הערוץ הכורדי, ארה"ב פרסה שני בסיסים באזור מנז'יב. "הבסיס הזה שייך לכוחות המיוחדים האמריקאיים, ואנחנו מתכוננים גם לבסיס השני", אמר שיאר גרדה, חבר בכיר בארגון MMC.

אולי יעניין אותך גם

אש בוערת מאחורי הכותל המערבי, אמש. צילום: REUTERS

דעה | מ'מרכבות האש' ל'שומרי החומות"

אין לקנא במקבלי ההחלטות בירושלים אחרי שבוע בו התרחבה יריעת העימות: לא רק מלחמה משני צדי גבול הרצועה אלא באתר מסוכן, עדין ורגיש הרבה יותר – ירושלים