הותר לפרסום: סוכל פיגוע נגד חיל הים

כתב אישום הוגש נגד פעיל הג'יהאד האיסלאמי בגין תכנון, בהכוונת מפקדיו בעזה, פיגוע נגד ספינה של חיל הים. מחקירתו עלה כי תכנית הפיגוע הייתה כי סירה אחת תשמש לצרכי הטעיה, כך שבשעה שספינת חיל הים תפנה לעברה, הסירה השנייה תתקוף את הספינה ותשגר לעברה בה בעת טיל מסוג קורנט

הותר לפרסום: סוכל פיגוע נגד חיל הים

ספינת חיל הים (צילום ארכיון: דו"צ)

הותר לפרסום כי בחודש מרץ 2018 נעצרו לחקירה על ידי חיל הים ושירות הביטחון הכללי 10 פלסטינים תושבי רפיח בחשד לאיסוף מודיעין ותכנון פיגוע על ספינת חיל הים.
 
בתאריך 12.03.2018 במהלך פעילות ביטחון שוטף של כוחות זרוע הים בזירה הימית הדרומית, נעצר כלי שייט אשר חרג מאזור הדייג והמפליגים בו ביצעו פעילות איסוף על כוחותינו. כלי השייט החשוד נעצר על ידי לוחמי פלגת 916 - פלגת דבורות הביטחון השוטף בזירת הדרום ויחידות מיוחדות נוספות של חה״י.
 
מחקירת שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל עלה כי אחד העצורים, אמין סעדי מוחמד ג'מעה, יליד 1994, דייג תושב רפיח, הינו פעיל טרור בג'יהאד האסלאמי אשר, בהנחיית מפקדי הארגון ברפיח, לקח חלק בתכנון פיגוע כנגד כלי שיט של חיל הים, תוך שימוש במספר סירות.
 
מחקירתו של ג'מעה בשב"כ עלה כי תכנית הפיגוע הייתה כי סירה אחת תשמש לצרכי הטעיה, כך שבשעה שספינת חיל הים תפנה לעברה, הסירה השנייה תתקוף את הספינה ותשגר לעברה בה בעת טיל מסוג קורנט, במגמה לגרום לפציעה והרג של החיילים שעל סיפונה. הסירה השלישית תתקרב בשלב זה לספינת חיל הים במטרה לחטוף את החיילים שעליה לטובת חילופי שבויים.
 
עוד עלה מהחקירה כי במסגרת ההכנות לפיגוע ערך אמין ג'מעה מספר תצפיות על ספינות חיל הים ואסף מידע באשר למיקום ספינות חיל הים, מספר החיילים שעל סיפונן וכן אודות אמצעי הלחימה בספינות.
 
פרקליטות מחוז דרום לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע הגישה כתב אישום חמור כנגד אמין ג'מעה.
 
מדובר בחוליה נוספת בשרשרת פיגועי טרור אותם תכנן ויזם הגי'האד האסלאמי ברצועת עזה בחודשים האחרונים, ביניהם מנהרת החדירה לישראל שסוכלה ב-30 באוקטובר 2017, ירי הפצמ"רים לעבר ישראל ב-30 בנובמבר 2017, ירי הפצמ"רים לעבר יישובי העוטף ב28 בדצמבר 2017 ופיגועים נוספים.
 
פעם נוספת הוכח כי ארגוני הטרור מנסים לנצל את ההקלות האזרחיות שמבקשות ישראל לתת- הפעם בתחום הדיג- לטובת קידום פיגועי טרור, באופן הפוגע באוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה.
 
כוחות הביטחון- בים, ביבשה ובאוויר, ימשיכו לפעול לסיכול טרור.

אולי יעניין אותך גם