"ארה"ב תספק מל"טים חמושים בינוניים לסעודיה, קוריאה הדרומית ויפן"

נשיא ארה"ב מתכוון להתיר מכירת מל"טים חמושים לטווח בינוני לסעודיה, קוריאה הדרומית ויפן כדי להתמודד עם התחרות בתחום 

"ארה"ב תספק מל"טים חמושים בינוניים לסעודיה, קוריאה הדרומית ויפן"

צילום: AP

הנשיא טראמפ יתיר מכירת מל"טים חמושים בינוניים, מבחינת החימוש והטווח, למדינות כמו סעודיה, קוריאה הדרומית ויפן. יצרני הכטמ"מים בארה"ב ניצבים בפני תחרות קשה עם סין ועם ישראל, ולכן התקיימו בחודשים האחרונים דיונים רמי-דרג בממשל ובמשרד ההגנה בדבר יצוא כטמ"מים, ונקבעה מדיניות חדשה.

WORLD DEFENSE NEWS מדווח כי המדיניות החדשה קובעת: לא עוד יצוא למדינות זרות של המל"טים הגדולים מדגמי REAPER ו-PREDATOR, אלא יצוא מל"טים לטווחים קצרים הנושאים פחות טילים וחימוש מאשר הגדולים. שתי החברות המועמדות לייצר מל"טים מסוג זה הן TEXTRON  ו-KRATOS.

לדברי MAILONLINE, ארה"ב תציע מל"טים מסוג זה למדינות כמו סעודיה, קוריאה הדרומית ויפן, בנוסף לבעלות ברית כמו בריטניה ואיטליה. מועמדות נוספות לרכש עתידי של כלי טיס בלתי מאוישים חמושים מסוג זה הן הודו, סינגפור ואוסטרליה ועוד  מדינות מבין 35 החתומות על מסמך "משטר בקרה על טכנולוגיות טילים" (MTCR), שהוא הסכם בינלאומי הקובע כללים למכירת טילים וחימוש.הנשיא טראמפ יתיר מכירת מל"טים חמושים בינוניים, מבחינת החימוש והטווח, למדינות כמו סעודיה, קוריאה הדרומית ויפן. יצרני הכטמ"מים בארה"ב ניצבים בפני תחרות קשה עם סין ועם ישראל, ולכן התקיימו בחודשים האחרונים דיונים רמי-דרג בממשל ובמשרד ההגנה בדבר יצוא כטמ"מים, ונקבעה מדיניות חדשה.

WORLD DEFENSE NEWS מדווח כי המדיניות החדשה קובעת: לא עוד יצוא למדינות זרות של המל"טים הגדולים מדגמי REAPER ו-PREDATOR, אלא יצוא מל"טים לטווחים קצרים הנושאים פחות טילים וחימוש מאשר הגדולים. שתי החברות המועמדות לייצר מל"טים מסוג זה הן  TEXTRON  ו-KRATOS.

לדברי MAILONLINE, ארה"ב תציע מל"טים מסוג זה למדינות כמו סעודיה, קוריאה הדרומית ויפן, בנוסף לבעלות ברית כמו בריטניה ואיטליה. מועמדות נוספות לרכש עתידי של כלי טיס בלתי מאוישים חמושים מסוג זה הן הודו, סינגפור ואוסטרליה ועוד  מדינות מבין 35 החתומות על מסמך "משטר בקרה על טכנולוגיות טילים" (MTCR), שהוא הסכם בינלאומי הקובע כללים למכירת טילים וחימוש.

אולי יעניין אותך גם