סעודיה מזמינה בארה"ב אלפי טילי נ"ט מסוג TOW

על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית, משרד החוץ האמריקני אישר את העסקה, ובסוף השבוע דיווחה הסוכנות לשת"פ בענייני הגנה לקונגרס על אפשרות ביצוע העסקה עם סעודיה

סעודיה מזמינה בארה"ב אלפי טילי נ"ט מסוג TOW

צילום: AP

ממשלת סעודיה מבקשת לרכוש בארה"ב כ-6,700 טילי נ"ט ממדגם TOW בשווי של 670 מיליון דולר. משרד החוץ האמריקני אישר את העסקה, ובסוף השבוע דיווחה הסוכנות לשת"פ בענייני הגנה לקונגרס על אפשרות ביצוע העסקה עם סעודיה.

ARMY TECHNOLOGY מדווח כי הסעודים מעוניינים לרכוש 6,600 טילי TOW מדגם  B2,  ו-96 טילי טאו מדגם 71F וכן ציוד נלווה, חלפים, ספרות טכנית, ביצוע תרגילים באש חיה ותמיכה טכנית במערכות הנשק. חברת ריית'יון היא הקבלן הראשי בעסקה.

TOW הוא טיל ארוך טווח נגד שריון, כולל טנקים, בעל רמת דיוק גבוהה, המשמש גם לתקיפת ביצורים וכלי שיט אמפיביים. הסעודים מסבירים שהם זקוקים לטילים אלו כדי להשלים פיתוח יכולות הגנה קרקעית. יותר מ-40 מדינות מפעילות טילי טאו, המותקנים כיום על יותר מ-15 אלף משגרים קרקעיים, כלי רכב ומסוקים.  

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה``ל במלחמת יום כיפור / צילום: לע``מ
 

דעה | ביחידה 848 ידענו שתהיה מלחמה - למרות זאת, היהירות בצמרת ניצחה

48 שנים עברו מאז מלחמת יום הכיפורים והפצע עדיין לא הגליד. אל״מ (מיל׳) פסח מלובני טוען - ידענו על המלחמה. כל הסימנים היו שם. אבל אף אחד לא הקשיב - בצמרת ידעו טוב יותר מאיתנו. איך זה נגמר כולם יודעים. מיוחד