אלביט תמשיך לספק מערכות DIRCM עבור נאט"ו; היקף החוזה - 46 מיליון דולרים

החברה הודיעה כי זכתה בחוזה המשך בהיקף של 46 מיליון דולר לאספקת מערכות DIRCM עבור נאט"ו. החוזה יבוצע על פני תקופה של ארבע שנים

משמאל לימין: אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת המודיעין של אלביט מערכות עם פיטר דוהמן, מנכ"ל סוכנות הרכש של נאט"ו (NSPA) (צילום: אלביט מערכות)

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה המשך בהיקף של 46 מיליון דולר לאספקת מערכות נוספות מסוג J-Music™ DIRCM (אינפרה-אדום להגנה עצמית מפני טילים) לנאט"ו עבור פרויקט הצי הרב לאומי של מטוסי התדלוק והתובלה מסוג Airbus A330 (Multinational Multi-Role Tanker Transport Fleet) ("MMF"). החוזה יבוצע על פני תקופה של ארבע שנים.

בדומה לחוזים קודמים מחילות אוויר ברחבי העולם ומלקוחות אחרים, אלביט מערכות תצייד את מטוסי התדלוק והתובלה Airbus A330 במערכות J-Music DIRCM במשולב עם מערכות אינפרה-אדום להתראה פסיבית מפני טילים (PAWS-IR) של החברה.

קולונל יאן דר קינדרן, יו"ר קבוצת ההיגוי של MMF, הדגיש: "משתמשי ה- MMF מרוצים מאוד מכך שהצי הרב לאומי של מטוסי התדלוק והתובלה יצוידו במערכות ה-J-Music DIRCM של אלביט מערכות. יכולת זו תוסיף רבות לבטיחות ולגמישות המבצעית של כלל צי המטוסים. נפלא גם לראות את שיתוף הפעולה הצמוד בין Airbus לבין אלביט מערכות בהתקנת המערכות".

פיטר דוהמן, מנכ"ל סוכנות הרכש של נאט"ו (NSPA), ציין: "NSPA שמחה להעניק חוזה זה לאלביט מערכות ובכך לספק יכולת חשובה לצי מטוסי התדלוק והתובלה מסוג A330 של נאט"ו, אשר תאפשר למטוס, לצוות האוויר ולנוסעיו יכולת לפעול באופן בטוח יותר בסביבות עוינות". 

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת המודיעין של אלביט מערכות, הוסיף: "חוזה המשך זה, אשר מרחיב את אספקת מערכות ה- J-Music DIRCM ומערכות ההתראה מפני טיליםPAWS-IR  לפרויקט ה-MMF של נאט"ו, מעיד על היתרון הטכנולוגי והמבצעי של אלביט מערכות במתן פתרון לאיום ההולך וגובר מפני טילי כתף קרקע-אוויר".  

אולי יעניין אותך גם