"תכנית אמריקנית תלת-שלבית לסיוע לצבא לבנון"

משרד ההגנה האמריקני פרסם תכנית תלת-שלבית לשיפור יכולות צבא לבנון לשמור גבולות ארצו ולהילחם בטרור. על פי ההודעה התכנית היא חלק מהמחויבות של ארה"ב לסייע לצבא לבנון "בהיותו המגן היחיד של לבנון"

"תכנית אמריקנית תלת-שלבית לסיוע לצבא לבנון"

צבא לבנון במצעד בביירות (צילום: AP)

ארה"ב ממשיכה לחמש ולצייד את צבא לבנון: משרד ההגנה האמריקני פרסם תכנית תלת-שלבית לשיפור יכולות צבא לבנון לשמור גבולות ארצו ולהילחם בטרור. שגריר ארה"ב בבירות נפגש בשבוע שעבר עם ראש הממשלה הלבנוני בביירות, וסוכם על שלושה שלבי תכנית הסיוע, שהיא בשווי של 120 מיליון דולר.

השלב הראשון: אספקת שישה מסוקי תקיפה קלים מדגם MD 530G בתוספת ציוד נלווה והדרכה.

שלב שני: אספקת ציוד פיקוד ושליטה ומערכות תקשורת, מערכות מחשבים, מודיעין, תצפית וסיור באמצעות ששה כטמ"מים חדשים מדגם SCAN EAGLE.

שלב שלישי: שיפור יכולות שליטה באש וסיוע קרקע צמוד באמצעות אספקת ציוד תקשורת, מערכות אלקטרוניות וציוד לראיית לילה בשווי כולל של 18 מיליון דולר.

 ARMY RECOGNITION מדווח כי בהודעה האמריקנית על תכנית הסיוע נאמר כי התכנית היא חלק מהמחויבות של ארה"ב לסייע לצבא לבנון "בהיותו המגן היחיד של לבנון". 

אולי יעניין אותך גם

Kobi Gidon/GPO

שליח פוטין לסוריה: מוסקבה מתנגדת ל"צעדים כוחניים" כנגד פעילותה של ישראל

פוטין שלח את אלכסנדר לאברנטייב ליישר את אסד לפי קווי הקרמלין. בהקשר הישראלי, לאברנטייב הבהיר לאסד שלא יגיב על פעולות ישראליות ורוסיה תטפל בזה מול ירושלים. כמו גם, הוא הזהיר את האיראנים מתגובה נגד מטרות אמריקאיות בסוריה